Nannics Creative Commons License 2004.01.16 0 0 727
sziasztok,

A temahoz ket hozzaszolasom lenne:
Az egyik, hogy sajnos mi a gyerekkel eleg sokat voltunk korhazban, ketszer mutottek. Bevallom, hogy nekem eszembe sem jutott, hogy penzt adjak, nem is adtam. Minden jol mukodott, a dokik mindig aranyosak es kedvesek voltak, komolyan, a noverek tobbsege is, aki meg nem, az szerintem penzert sem lett volna kedvesebb. Az egyik esetben tavozaskor vittunk ajandekot a dokinonek meg a noverkeknek, mar nem emlekszem mit, de valami kaveszeruseget, meg talan kezzel keszitett szappant, de tenyleg aprosag volt, ennek ellenere orultek nagyon. Tehat, szerintem akkor is ellatjak az embert, ha nem ad penzt. Jo, gondolom vannak helyek, ahol nem, pl. magatehetetlen oregek. De egy magat minimalisan kepviselni tudo beteg eseteben elvileg minden rendben megy halapenz nelkul is.

A masik, hogy azzal egyetertek, hogy ha valakinek van fogadott dokija, aki berohan hozza az ebed mellol levezetni a szulest, akkor ott "elfogadhato" az elore kialkudott tarifa. Bar nekem ketsegeim vannak. De mi van abban az esetben, ha nekem fogadott dokim van, kifizetem a 100 rongyot, es pont akkor "jon ram a szules", amikor a doki amugy is ugyeletben van, vagy dolgozik. Olyankor visszafizeti az osszeget, mert itt ugyi akkor nem volt extraszolgaltatas, hiszen mint beosztott doki, koteles levezetni a szulesemet. Vagy mi van abban az esetben, ha rendes beosztasaban dolgozik egy szulesz, azaz a korhaz altal meghatarozott idoben dolgozik, bejon szulni 5 no, ebbol egynek o a fogadott orvosa, de ket no kezd el egyidoben aktualissa valni. Ilyenkor pl. nem tudom mennyire etikus a fizetos not valasztani. Nekem komoly ketsegeim vannak. A korhaz ugyanis a dokinek a munkahelye...