JFery Creative Commons License 2004.01.15 0 0 142
Asszem az lehetne a megoldás CD ügyileg, hogy készítek 4-5 darabot, és odaadom VPE-nek.
Remélem fog tudni segíteni a szétosztásban.
Nekem egy fakultatív foglalkozásom lesz egy műintézményben, és nem tudom mikor és hogy tudok kijönni.

VPE!
Ha akarsz jönni lesz Tesla kör szombaton.
Akár ott is talákozhatunk.

A Kísérletek:
Én az idő, az áram és feszültségviszonyokat mértem, és adott gázmennyiség termelése mellett viszonyítottam öket össze.
Viszonylag kicsi volt a hőmérséklet emelkedés. Ezt nem vettem figyelembe. Csökkenést nem vettem észre.

A rezonanciát, amennyire van, elég egyszerű lenne indikálni. Mindösszesen egy oszcilloszkóp szükséges hozzá.
Én a jelzett frekitartományban nem tapasztaltam ilyesmit.
Nem hinném, hogy lenne itt jelentősége.
Miért?
Gondoljuk végig.

1. A rezonancia, mint jelenség nem csökkenti a változásokhoz szükséges energia mennyiségét, sőt bizonyos technológiai szempontok miatt még növeli is azt.(az erőt csökkenti)
2. Az elektrolizáló elemek közti víz rossz vezető. Ez erősen rontja a rezgőkör jóságát. Ez a rezonancia amplitúdó növelő hatását szintén rontja.
3. Mint már előkerült a dieletrikumunk tulajdonságai gyakorlatilag állandóan változnak. Ennek megfelelően nagyon nehéz lenne a frekit külső vezérléssel a rezonancia környezetében tartani.
Nem teljesen végiggondolt ötlettől vezérelve, lehetségesnek tartom olyan áramkör építését, melyben a terhelő, elektrolizálócellák közvetlenűl adják a frekimeghatzározó elemek kapacitív tagját.
4. Kétségesnek tartom, hogy lehetne bármely olyan folyamat, mikor a gép határozza meg a legfőbb paramétereit a jelenség létrejöttének, és nem a jelenség alanyának vonatkozó tulajdonságai, ami itt a víz lenne, az ő tulajdonságaival.
5. Komoly gondnak látom, azt hogy több kilovoltról szól a mese. Ennek a megoldának megintcsak olyan szerepet tulajdonítok, hogy olyasmit kell kitűzni célként amit nem lehet megépíteni.(mint Egely lifter elvében a korona kisülés elkerülése)

Előzmény: otako1 (141)