NYIKODEM-DIZMA Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2
Egy pár kis hozzászólás (csemege).

dr. Tóth Károly Tibor közigazgatási jogász 2003.11.22. 15:11:13
T. ERESZ és Roma Page weblap! Eddig szívesen böngésztem ezen a honlapon, mert egy növekvő színvonalú honlapnak véltem. Ez az írás azonban döbbenet számomra. Minden szakmai, közigazgazgatási ismeretet nélkülöz. A szerzője több dologgal sincs tisztában, pl. az 1990-ben átalakított önkormányzati rendszerrel, a köztestületek szerepével, a kormányzat működésével és felépítésével. Talán először olvasni kellene, pl. jogszabályt és szakirodalmat ahhoz, hogy az alapdolgokat megértse ahhoz, hogy véleményt formáljon, majd pedig javaslatot készítsen a kormánynak. Aki ezt készítette teljes tájékozatlanságáról ad tanúságot és ismerethiányos állapotát tükrözi. Amennyiben mindenképpen szerepelni akart, akkor sikerült neki. Negatívan. Mert egyetlen épp gondolat nincs benne, ami építő lenne. Talán máskor nem kellene a honlap színvonalát ilyen tudathasadásos írásokkal csökkenteni. Üdvözlettel: dr. Tóth K. Tibor



Oravec Tünde 2003.11.21. 19:42:04
Tisztelt Farkas Elemér! Tisztelt ERESZ! Bízom benne, hogy előterjesztésük eredményes lesz, és valóban el tudnak indítani egy átlátható jól felépített romaügyi hivatalrendszert. Kiváló gondolatnak tartom a RIM létrehozását, és azt a javaslatot, hogy első sorban képzett roma szakemberek alkalmazására lenne szükség, (akik nem fogyatékosan hátrányos helyzetű embereknek tekintik roma társaikat) Jómagam is romaszármazású vagyok, kommunikáció szakon végeztem és szívesen résztvennék e területen végzett érdemi munkában. Munkájukhoz kitartást, és sok sikert kívánok! Üdvözlettel: Oravec Tünde.