phantomII Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4736
Mi a legjobb technika a koszolást illetően?

A legjobb lenne, ha elolvasnál néhány régebbi Modell és Makett illetve ProModell újságot.

Mindenki másképp csinálja, nincs rá egységes recept.

A közös az szokott lenni, hogy nagyon felhigított sötét festékkel folyatja be az ember a makettet és az szépen megül a sarkokban, ez már eleve egy koszolás.

A lefolyós dolgokat én úgy csinálom, hogy higított festékkel imitálom a lemosódott koszt - tehát ezt felfestem -, majd higítóval lemosom, persze egy kicst hagyok rajta. Ez pont olyan nyomot hagy, mint amikor az eső lemossa a koszt a gépről, de feketés koszos csíkokban ottmarad a nyoma. Tipikusan ilyen hely pl. a hajókon a horgonylán kibúvónyílásánál a rozsdalefolyás.

miként tudom "öregíteni" a makettet?

Fehéres, világos átködöléssel.

gondolok itt a katonák által gyakran használt területek koptatására

Szárazecseteld előbb sötét színnel, majd nagyon gyengéden ezüsttel, vagy polírozható metál színnel. Ez pont olyan kifényesedést ad, mint amilyen az életben szokott lenni.

na meg az idő vasfogára

Ne feledkezz el a festék lepattogzásról, de fessél alá polírozható metállal vagy feketével.

szükség van egy "hull red" nevű festékre,

Ez a pöttyös téli álcázójuk lenne?

A figurák testszínének festésénél mire kell ügyelni?

Ne legyen se matt, se fényes. Sötétebb színnel folyasd be egy picit, az kiemeli az arcvonásokat. Világossal szárazecseteld, de a fehérrel vigyázz, mert könnyen hullasápadt lesz tőle.:-)

Mi a legjobb technika az életszerű arcszín létrehozására?

Sokan esküsznek az olajos művészfestékekre, de igazán élethű színt még nem láttam.

A szemöldök, ajak, szemgolyó az nagyon fontos, mert az adja meg az arc karakterét. Bár 1/35-ben nem tudom, hogy mit tudsz kihozni belőle, túl sok részletet nem.

Keresek majd ilyen jellegű képeket, ha találok, teszek be. Az enyémek közt nem voltak erre alkalmasak.

Előzmény: dompimomper (4734)