moha114 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 38
Jezus, Maria fia a felsorolasokon kivul 17-szer szerepel a Koranban Jezuskent, Messiaskent vagy epp Maria fiakent. Mohamed (blv) hagyomanyai is megemlekeznek rola, peldaul Mohamed azt mondta, hogy kozte es a Maria fia kozt nem volt mas profeta.

A Koran szerint tuloznak a keresztenyek, ha Jezust istensegnek, Allah fianak vagy hasonlonak nevezik, illetve ha ragaszkodnak a szentharomsag tanahoz. A 4. Nok cimu szura 171. ajaja igy szol: "Oh Konyves nepek! Ne tulozzatok a ti vallasotokban, s ne allitsatok Allahrol csak olyat, ami igaz. A Messias Jezus, Maria fia, csupan Allah kuldotte, Isten sajat szava, amit elkuldott Mariahoz, s amialtal lelket lehelt bele. Higgyetek hat Allahban es a kuldotteiben! Ne mondjatok, hogy harom! Hagyjatok abba! Jobb lesz nektek. Allah az egyetlen isten. Tul fenyesseges O ahhoz, hogy gyermeke legyen."

Jezus foldi misszioja a Tora betartatasa es az Evangelium hirdetese volt. Isten errol igy ir a Koran 3. Imran nemzettsege szura 50. ajajaban, ahol Jezus szavait idezi: "Megerositem azt, ami a Toraban all, s elottem lett kinyilatkoztatva, s megengedette nyilvanitom nektek azon dolgok egy reszet, ami eddig tilos volt." Az 5. Megteritett asztal cimuben pedig igy szol a 46. ajaban:"S elkuldtuk hozzajuk Jezust, Maria fiat, hogy megerositse a Torat, ami elotte kuldetett. S nekiadtuk az Evangeliumot, amiben feny es utmutatas van, hogy az is visszaigazolja azt, ami a Toraban all..." A 61. szamu A sor cimu szura 6. ajaja meg azt is hozzateszi Jezust idezve: "Oh Izrael fiai, en valoban Allah kuldotte vagyok, annak megerositoje, ami a Toraban van, ami elottem kuldetett, s bejelentem nektek a hirt, hogy jon utanam egy kuldott, akit Ahmadnak hivnak". Csak erdekessegkeppen jegyzem meg, hogy a Barnabas fele apokrif evangelium is tartalmazza ezt a joslatot, valamint 4-szer emliti Mohamed profetat (blv).

Folyt. kov.