bobus Creative Commons License 2004.01.04 0 0 682
En pl. itt a haziorvoshoz hordom a fiam. Van ugyan gyerekorvos is, de ott be kell jelentkezni (mert szakorvosnak szamit, es azokhoz ugyebar itt csak "randevu" egyeztetes utan lehet menni), es amikor eloszor elofordult, hogy reggel felhivtam, hogy a gyereknek csillapithatatlan laza van, es du. 5-re adott idopontot, akkor azt gondoltam, egyszerubb a haziorvoshoz vinni (kulonben sokan odahordjak, csak ezt en akkor meg nem tudtam).

A haziorvosnal is van neha sor (foleg jarvanykor), de ha egy gyerek rosszabbul nez ki, akkor eloreveszi, es senki nem szol semmit...

De ami a legjobb az az, hogy itt a haziorvos ugy rendel mint otthon, azaz egyik nap mondjuk delelott, masik nap delutan, de a "szabad" reszben is elmeletileg szolgalatban van, csak akkor idopontot kell kerni...
Normalis orvosnal pedig ez ugy mukodik, hogy ha a gyerek beteg, akkor nem viszem be a rendes rendelesre, hanem felhivom a dokit, es o bejon a rendelojebe a "szabadideje" alatt, igy nincs sorbanallas, es a tobbi beteg kozotti ucsorges (ezt az orvosunk maga ajanlotta fel, es tiszteletben tartva az o "szabadidejet", ezzel itt nem szokas visszaelni, de adott esetben, lazas , nyugos gyereknel jol jon...).

Persze tudom, hogy otthon vannak hazhozjaro orovsok is, de hat ok sem tudnak mindig kijonni, foleg nem rendelesi ido alatt...

Előzmény: Maminti (680)