teknoerno Creative Commons License 2003.12.29 0 0 137
Sziasztok!
A karácsonyi sütimérgezés és a fenyőfatűz után újra a billentyűzet előtt. :)

Danka:
"szal ezekben a rendszerekben a torveny konyve a szabalyozo es a piaci kereslet-kinalat.
Az MLM kereteiben forgalmazott termekekre kulon szabalyok vannak, a rendszer nem piacgazdasag szeru, hanem iranyitott. Itt azt ertem, hogy nem a piac iranyit, hanem fennt, a rendszer alkotok."
Nos, egy cégre vetítve értem, de az a kérdés merül fel bennem, hogy több céget figyelembe véve pl. az egészség területén, hogy velük mi a helyzet?
Hiszen többen forgalmaznak az egészségünk megőrzésére/visszanyerésére alkalmas készítményeket (sokan azonos alapanyagból kiindulva), s így nekem úgy tűnik: konkurenciák.
Tehát van többféle kínálat, s az embör eldöntheti, melyik kell neki, melyiket tudja megfizetni, ill. melyik használ neki.

"Szerintem egy normal kereskedonek az MLM szabalyai nelkul sokkal konnyebb dolga van.
Nincsenek a kozosseg felol olyan elvarasok, hogy eloadasok, meeting, csapatepites, marketing-terv, kazettak, konnyvek, ki tudja meg mi"
Normál kereskedő nem voltam, de tény, hogy az MLM-ben sok elvárás van, bár szerintem a kereskedők felé is van elég.
(Csak nővéremék példáját látván gondolom).
MLM-ben az a kérdés, hogy pl. a SZP hogyan kezeli, adja át ezeket:
1. verzió: Ha nem jössz el, nem veszed meg, stb. neked annyi!!! :->
2. verzió: Gondold végig, mire jut időd, pénzed,
mond el, beszéljük meg, s ha tudok segítek.
(Én ezt tartom jobbnak, bár tény, hogy sok infót csak kül. ea. lehet begyűjteni. Segíteni lehet rajta pl. weboldal, hírlevél, stb. használatával.)

"megejegyzem MLM-en kivul is van ilyen, de ott olyannyira opcionalis, hogy mar a felsoroltak minosegere is ugyelni kell, kulonben nem fizet erte senki, tehat annak sem lesz piaca"
Mire gondolsz?

"pontosan ezzek, hogy egy ilyen redszert kialakitanak, a belepoknek olyan plusz szolgaltatasokat kell megvasarolniuk, amit lehet mashol olcsobban es/vagy jobb minosegben kapnanak meg; na persze ezt a parhuzamosan azonos temaban futo MLM csoportok rossz szemmel neznek, voltam eloadaon, ahol azon viccelodtek, hogy a szervezok kerestek a konkurencia embereit, akik azert jottek, hogy ellesek, milyen otleteket vehetnenek at a sajat rendszerukbe..."
Megmagyaráznád? (pl. +szolgáltatásokat kell megvásárolniuk)
Szerintem mástól jó ötletet átvenni, persze nem elvtelenül, jó lehet.

""- nincs TV reklámköltség (az emberek a reklámhordozók) "
szerintem ez nem elony, sose lesz VV3 szponzor :))) szal egy mediaszeletbol kimarad, persze a tobbibol is, tudom az internet azt lehet (tiszta cenzura)
karitaiv tevkenysegek/tamogatas nalatok vannak???? "
Nos, itt arra gondoltam, hogy a cég csak a keletkezett forgalomból fizet a "reklámhordozó"
embörnek, előre és bizonytalanra nem. Úgy tűnik így is megfelelő forgalom keletkezik, mert ha nem így lenne, gondolom, másképpen is hirdetne.
Támogatások: még nem jártam utána.
(Nos, szerintem egy bizonyos szint (agyi/pénzügyi) után az emberek támogatni szoktak bizonyos, nekik tetsző dolgokat, s úgy gondolom ez jó dolog, ill. jó lenne , ha sokan tennék és tehetnék.)

"csinaltam 1 kerdoivet, nagyon sokan az ismerosek velemye alapjan valaszt termeket!! de azokat az ismerosoket megvalogatja, pl az kozgaz tanaromnak nem ajanlanam ezt es ezt a unit-linked befektetest es biztositast, mert nincs kompetenciam;
persze ezen lehet javitani, fellepes, szerepek kidolgozasa, de ez csak hiteltelen alca
tudom hogy fontos szempont, hogy az MLM tagjai is maguk hasznaljak a termekeket, es ugy ajanlak, de o mi alapjan valasztotta??? igy mar nem erdekel a velemenye! attol mert neki is van, lehet o is rosszul valasztott!!!"
Abban egyetértek, hogy pl. gépkocsi vásárláshoz nem kérnék olyan embertől tanácsot, aki mindig rossz kocsival jár.
Szerintem a választásnál ("mi alapjan valasztotta") fontosabb pl.:
- neki bevált-e hosszabb távon(nem másnapra)
- átlagembör OTP kölcsön :)nélkül is tudja-e fizetni hosszabb távon
- nem tudok-e jobb, olcsóbb, stb. megoldást az Övénél?

""- nincs túl sok alkalmazott "
a Pistabacsi szellemesebb, dejo nevezzuk igy :)
mert nala van automata, bolt es csomagkuldo, tv-shop, szal azon arulja, ami a leghatekonyabb es nemcsak ar szempontjabol, hanem image is! "
Alkalmazott, cég szemszögéből: mindenféle járulék, papírok, fix fizetés, szabi, pfuj.:)
Pista bácsinak is egyre több alkalmazott kellene a növekedéshez.
Szerintem jó összehasonlítás lenne a keletkezett forgalom, ill. növekedése és az alkalmazottak számának aránya.
Az MLM cégek mániája, hogy a szájreklám a leghatékonyabb.

""- érdekes termékeket/szolgáltatást is el lehet adni "
ezt pont forditva irnam ;)))), bocs ezt nem tudom kihagyni
egy volt ismerosom a legnagyobb nacional... az orszagban es emelett egesz nap MADE IN USA termekeket nepszerusit MLM-ben :DDD es hasznalja is, de ha bemegy a boltba a hutopultnal csak magyar termeket hajlando venni! "
Érdekes ismerősöd van.
Csak egy példa: telefon ef..
Nem gondoltam volna, hogy ezt is lehet MLM szerűben.

"...de tok jo, akinek nincs kepzettsege kihez forduljon? haverkohoz, rokonokhoz, azok megszanjak, vesznek mindent, csak jol mennyjen a szerencsetlen uzlete"
1. Nem valószínű, hogy vennék tőle, bár azt gondolom, hogy hosszabb távon neki sem működne a dolog, ha ilyen stílusban végezné.
2. Ha nyitnék egy autómosót, kozmetikát(nem MLM-ben:)), akkor is minden ismerősömnek adnék ismertetőt, új névjegykártyát, kedvezményt :), stb. s arra kérném, hogy segítsen, ha tud.
(Hozzám is fordult, fordulhatott eddig mindenki.)

"szal velemenyem, hogy ez az eszkoz csak az emberi bizonytalansagot hasznalja ki ezerrel, mind a tagok, akiket irnyitanak, mind az ugyfelek, akik ugy dontenek: miert ne, probaljuk ki, ha te mondod!"
Érdekes felvetés, pl. milyen bizonytalanságra gondolsz?
Mi a véleményed a reklám "Mert megérdemled!"
szlogenről?

"meg nem latom az elenyet, miert is kepezzem at magam mernokbol MLM (ugynok?) uzletkotonek!"
Amennyiben így látod, így teszed fel a kérdést, valószínűleg nincs is rá OKod.
(Én sem szándékozom átképezni magam, de mint sok más eszköz ez is rendelkezésre áll.)

"akkor terjunk is ra konkretan, kinek is valo ez a redszer, szerinted?"
Aki változtatni AKAR az életén, bármely OKból.(Nem biztos, hogy rögtön n+1 milliót akar keresni.)
Több eszköz is rendelkezésére áll: pl. v. milyen vállalkozás, ingatlanok, tőzsde, értékpapírok, MLM, lottó, stb..
Ki melyiket választja? Vagy marad a régi életénél?
Mindenki maga tudja.
Nem tartom túl szerencsésnek, főleg ahogyan előadják :(, bár van benne valami, annak az MLM-ben oly sokszor emlegetett fejtegetésnek, hogy alkalmazottként hova juthat el az embör 40 év munka után.
(Főleg, ha olyan mondja, aki 2-3 év alatt nem jutott el oda, hogy többet keressen, mint alkalmazottként.)

Ebéd előtt ennyit.

Ha addig nem írnék: B.U.É.K.

Minden jót!

Előzmény: Danka (132)