Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 13794
Annó a buszosban leírtam, nem is egyszer. Na mind1, leírom újra.

Zalaegerszegen a hosszabb időre kiálló kocsik nem a buszállomáson, hanem a közelben található ZTE stadion mellett parkolnak. Nos, ezen a szép nyári napon ott állt a parkolóban a somló Volán egyik sümegi festéű E95-öse, egy Alba volános E95-ös, meg még néhány kocsi, de ezek a történet szempontjából kevésbé lényegesek. Elöl állt a Somlós kocsi, mögötte az Albás (lásd az alábbi képet). Lefotóztam a Somlós kocsit, majd indultam tovább az Albás felé. Láttam, hogy nagyon néz rám a vezér. Odamentem, köszöntem és megkédeztem tőle, hogy megengedi-e, hogy lefotózzam a buszt. Erre azt mondta, hogy nem, mert személységi jogokat sért. De mint kiderült, a buszáét. Csak úgy lehetne lefotózni, hogy nem látszik a rendszám, az is csak a főnöke engedélyével. Elkezdtünk vitatkozni, annyi emberség volt benne, hogy a közben megeredt eső miatt beinvitált a buszba, nehogy megázzak. Közben ébredezett a Somlós kocsi vezére, ekkor kezdte el mondani, hogy az itt álló buszok sofőrjeinek szólni fog, hogy mit tettem. Odahívta a Somlós vezért, ám az nem jött, nem érdekelte a dolog... Már-már én akartam hívni a rendőröket, hogy tegyenek igazságot. Ám erre elkezdte nyomatni a marhaságait, hogy a sofőrök ott kajálnak a rendőrégen (ami onnét ~100 méterre van), ha visszajönnek, majd jól ellátják a bajomat. Szerencsémre nem egyedül voltam, a parkoló szélén várt rám egy barátom. Mondtam a sofőrnek, hogy elmegyek, szólok neki, hogy várjon egy kicsit. Kérdezte, hogy ugye visszamegyek hozzá? Mondtam, hogy persze... Ehhez képest szépen fogtuk magunkat és visszamentünk a buszállomásra. A buszt meg utána néhány héttel lefotóztam, ráadásul ajtós oldalról :-)

Előzmény: VJancsi (13791)