bobus Creative Commons License 2003.12.23 0 0 557
Angi, az, hogy Teged hogy vizsgalt meg az orvosod, es ezzel mit okozott, az nem atlagos (legalabbis remelem...).
Egy terhesseg alatt nem art neha manualis vizsgalatot is vegezni, mert a mehszaj teljesen tuntementesen is kinyilhat (erre itt is van pelda), es ha idejeben eszreveszik, akkor pont megelozheto a koraszules...
Az mar mas kerdes, hogy a helyesen elvegzett mehszaj vizsagalatnak nincsenek kovetkezmenyei, attol, hogy egy orvos megvizsgalja a mehszajat, az egyaltalan nem nyilik ki, es maga a vizsgalat sem okoz semmi fajdalmat. (nem tudom, UH-val latszik-e, hogy milyen a mehszaj, ha igen, akor visszavontam, amit irtam..:-))))
De a lenyeg, hogy jo tudni, milyen a mehszaj allapota....

Ami az adott esetet illeti...velemenyem szerint mint minden ember, az orvos sem tevedhetetlen, sajnos. Igy elofordulhat, hogy a praxisa soran teved, nem tudom, hogy egy eset kapcsan meg lehetne-e vonni barkitol is az engedelyt a tovabbi gyogyitasra (megha az a velemenyem is, hogyha valakinek, hat az orvosnak mindig 100%-osan "ott kellene lennie"- de valljuk be, ez majdnem lehetetlen)...
DE amennyiben ez sorozatosan elofordul, szegyenletesnek tartom, hogy megusszak, amire ettol az esettol eltekintve rengeteg pelda van (ugye ennek meg nem tudjuk a vegkimenetelet...).
En inkabb ebben latom a problemat, hogy gyakorlatilag azt csinalnak amit akarnak, most mar annyi tarifaert, amennyit akarnak, es semminek semmi kovetkezmenye.
Tudok tobb orvosrol is, akik bizonyitottan vetkeztek sorozatosan, aminek semmi buntetojogi kovetkezmenye, vagy orvoslastol eltiltas kovetkezmenye nem lett, egyszeruen elhelyeztek oket egy kicsi videki korhazba, aztan amikor par ev mulva lecsengtek az ugyek, visszamehettek az eredeti helyukre (es volt, aki ezutan is hibazott, es meg mindig a helyen van...)

Ami a paraszolvenciat illeti...dobbenetesek az osszegek, amik itt elhagzanak (ugy altalaban minden orvossal kapcsolatban), es felhaborito, hogy azert, hogy ranezzenek az emberre, ennyit kell fizetni...Persze tudom, hogy ez egy ordogi kor, mert mindenki fizet, felve attol, hogy mi lenne akkor, ha meg nem is fizetne...nem tudom, ezzel mit lehetne kezdeni..
Es ami a legszornyubb, egyre-masra olvasom, hogy mar egy nogyogyaszati mutet arat is kozlik a dokik, es azok is az egekben vannak..ez nem surgosseg, nem hetvegen tortenik, nem kell kulon bejonni erte...Hogy a francba mernek elkerni a munkaidejuk alatt vegzett, a TB altal finanszirozott mutetert kulon penzt???????????????

Rengeteg ember dolgozik hetvegeken, estenkent, unnepnapokon, akiken sok ember biztonsaga mulik, megsem kapnak csuszopenzt...

Meg valami ....csak ugy csendben megkerdezem, hogy azok, akik mar szultek, es mondjuk csaszaroztak oket, es esetleg meg altattak is oket (de eleg csak az erzestelenites is), vagy volt nagy nogyogyi mutetjuk, szoval, kozuletek hanyan adtak penzt az altatosorvosnak, akinek abban a feloraban a kezeben volt az eletetek??? Ha mar az orvosoknal tartunk...

Előzmény: Angiszeged (548)