anyabanya Creative Commons License 2003.12.18 0 0 393
Régi bevet gyakorlat az orvosokál. Ha csak lehet adnak oxitocint egyebeket, hogy haladjon már az a szülés. Az én legidösebb testvérem abba halt bele, mert mellékhatásként agyvérzést kapott....
A mi városunkban ma is gyakori, hogy behivják a mamit az ügyeleti napra, vagy a nyaralás elötti napokra és inditják a szülést, esetleg gyorsitják burokrepesztéssel, oxitocinnal, és többnyire nincs semmi gáz, ha van akkor többnyire ki is tudják magyarázni... Az ötödik szülésemnél éppen azért nem fogadtam dokit, mert tudtam, ha van fogadott, akkorha bemegyek rögtön adja a gyorsitot, amitől persze gyorsabb, de fájdalmasabb a szülés. Igy aztán megusztam ingyenbe... Bementem, rám se bagoztak,aztán amikor szültem a szülésznő nem hivot dokit, mert nem fogja felébreszteni agy 5.-ik gyermeket szülönőhöz, akinek jó, ha 3 kilos a gyereke.... Aztán 4250 gr-os lett, repedtem, stb, de ez volt a legjbb szülésem. Majdnem végig magam voltam, figyeltem magam, a bennem történteket. Ültem majd 2 órát egyedül a kádban, mire elökerült a szülésznő már nem volt méhszájam, 5 perc múlva meg is született- Majd elökerült a doki, aki összevarrt, aztán eltünt... Két óra múlva áttotyogtam a szobába, berendeltem a picit és ott éltünk még 4 napot. Majd haza jöttem, és ugye nem volt doki, aki szülést vezetett...tehát nem adthattam neki pénzt, a szülésznő sem sokat volt velem, ráadásul szarházi volt, tehát neki sem adtam... Viszont nem inditottak szülést, nem gyorsitottak, mentek a dolgok a maguk utján, ahogy a természet diktálja..