teknoerno Creative Commons License 2003.12.18 0 0 131
Danka!

"nagyon diszkreten kommentezel ;)"
Igyekszem. :->

"osszeirnad az MLM elonyeit a "nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás " es mas nem MLM szeruen mukodo rendszerhez kepest."
1."...a normál és szintén emberek által létrehozott: nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás micsoda?"
Engem tényleg érdekelt volna, mivel nem ezen a területen dolgozom. :(
Hiszen ezt is emberek hozták létre és kérdéses előttem, hogy mennyire nyitott és hogyan működik, mélyebben.
2. Megnéztem a hozzászólásaimat, s remélem másnak is úgy tűnik, hogy nem írtam, hogy az MLM hűha de jobb, mint más megoldás.
MLM és a többi verzió? Szerintem egy kicsit túl széles a másik oldal, hogy egyszerűen össze lehessen hasonlítani.
De azért nézzünk csak néhány gondolatot, hogy más szemében ezek előnyök v. hátrányok mindenki döntse el.
Cég szempontjából:
- nincs TV reklámköltség (az emberek a reklámhordozók)
- szélesebb szájreklám hatása (bár ez lehet hátrány is)
- nincs túl sok alkalmazott (járulékok), de van sok szorgalmas ember, aki dolgozik és vagy bejön neki vagy nem, lényeg, hogy fogy a termék
- érdekes termékeket/szolgáltatást is el lehet adni
- stb.
Embör szempontjából:
- nem kell képzettség, a kezdéshez (ez lehet, hogy hátrány?:))
- emberibb összeggel el lehet kezdeni (ez nem azt jelenti, hogy cserébe rögtön x ezreket költsünk mindenfélére, ami nem biztos, hogy szükséges)
- lehet, hogy pont azt a terméket keresi (gyógynövények)
- ha szorgalmas és jól csinálja, előbb kezd el keresni, mielőtt elfogy a tartalék, a türelem, a ráfordítható idő stb. :), de ha nem és nem hagyta magát mindenféle pénznyelő dolgokba bevonni, akkor sok tanulsággal és kevesebb anyagi veszteséggel léphet ki
- szélesebb emberi kapcsolatok (persze csak normális MLM-snél)
- normálisabb "eladó"(persze csak normális MLM-snél)
- stb.
Különösen az stb. a fontos :), komolyra fordítva a szót csak egy két gondolat tényleg, mert nem biztos, hogy a legtöbb helyzetre az MLM a megoldás (mint azt sokan állítják), s mint már említettem csak 1 eszköz, lehetőség.
A másik, hogy mint mindennek ennek is két oldala van, mondhatni szürke.
S a legutolsó: emberekről szól, emberek csinálják, tehát tele van érzelemmel, s kevesebb értelemmel.
("Az értelem vékony kéreg az érzelem fatörzsén." Hát ez elég filozofikus lett.:))

Sajnos most csak ennyi, ezt is többszöri nekifutásra, mert közben futkosok itt a munkámmal, lehet, hogy egy kicsit zilált lett.

Minden jót!

Előzmény: Danka (116)