rinpoce Creative Commons License 2003.12.07 0 0 203
Köröm!

Becsületedre vált ez az összefoglalo, meg kell hogy mondjam!

Ami engem illet belöle: Én mindenképpen egy szuperinteligenciával számolok, de nevezhetjük ezt bárminek: lehet a nirvvana, a semmi, ami minden, lehet a hinduk kimondhatatlan csak negativ jelzökkel körülirhato lénye, lehet egy szupertudat, aki a fellelhetö összes kis tudat egésze, mely részein keresztül alkot, és látja a világot, nekem az utobbi a legegyszerübb, mert mindjárt választ kapnánk arra a kérdésre mi mozgatja a világot: mi más, mint az informácio, amit bizony manapság igazán mi is megtapasztalhatunk életünk során... Ezzel csak az a bajom, hogy nem fér bele a lélek a tudattalan, és minden, ami nem anyagi, de számomra valoságos dolgok...

Azt kérdezed, Hogy a tudat hogyan tud kilépni a testböl és egy képbe képzelnie magát? Véleményem szerint forditva kéne nézni! A tudat MINDIG a testen kivül van, és az agyon keresztül irányitja a testet. igy bárhova "képzelheti" magát, és akkor választ kapunk arra a kérdésre is, mi a gondolat? A gondolat a tudat terméke ott születik. A tudat a gondolattal, mint eszközzel irányitja a testet. Nem tévesztendö össze a vegetativ reflexekkel, ami pl a kéz felemelése...

Kérdezed, miért száll a szellem, a lélek, vagy az önvalo az anyagi testbe? A kiváncsisága, vonzodásai, már megkezdett és be nem fejezett dolgai vonzák a testbe az összellemet, ahogy hivod, és amikor leél egy anyagi életet, akkor ujabb vonzodásokat be nem fejezett dolgokat, kijavitando hibákat hagyott itt, ezért ujra megszületik, a vonzodásainak megfelelö ruhában..
Ezt buddhista énem mondattja velem.

Kérdezed a tudattalant. Ehhez egy fontos dolgot kéne tudni: mi az álom? Mi a fenének álmodunk, hisz semmi, de semmi szükségünk nincs rá. Az álom egy természeti produktum, ami nélkül elpusztulnánk, ez kimutatott tény. Nos: Jung szerint a tudattalan az álmokon keresztül kommunikál a tudattal, még akkor is, ha az álom a mindennapok, vagy éppen aznap történt eseményekkel, mint eszközökkel beszélget a tudattal. Az álom a kapocs a tudat és a tudattalan között. Ébrenlétben is lehetséges ezt a kapcsot létrehozni ekkor révülésnek, egyfajta meditácionak nevezhetjük. Ekkor olyan dolgok jutnak tudomásunkra, amiket amugy sohasem tudnánk, gyogyitani tudunk, stb, egyfajta szupertudat állapotba kerülünk. Igy müködik a jo sámán, táltos, vagy gyogyito ember.
Jung a kollektiv tudattalant is az álmokon elemzésén keresztül ismerte fel, bár a kollektiv tudattalant már a hinduk pár ezer éve meghatározták, csak ök akasha kronikának hivták. A kollektiv tudattalan része minden, mit az ember valaha elgondolt, és megélt. Nekem már volt ilyen álmom. Miota álmokkal intenziven foglalkozom, csupa megerösitést nyerek az eddig elmondottakkal.Bizony álmodhatnánk mindenröl, és álmodunk is, csak nem figyelünk oda. Ha megtanulunk az álmokra figyelni, bizony egész más életet élnénk, hiszen a tudattalan, és a kollektiv tudattalan is beszürödhetne az éber létünkbe.
És itt kapcsolodik a hetedik érzék, az intuicio is, amit én már személyesen többször megtapasztaltam, és tapasztalok ma is. VAnnak dolgok az életben, az emberi kapcsolatokban, amit egyszerüen tudok. Mikor hazudnak, sok ember mit gondol, elöre tudom a cselekedeteiket, stb...
Hozzá kell tegyem, azért alaposan meg lehet szivatni!

Hna, igy egyszerre ennyit...

Előzmény: körömpörkölt (195)