Sokkicsi Sokramegy Creative Commons License 2003.12.06 0 0 412
Azt nem tudom, hogy a svedeknel mi a helyzet, de Indiaban tenyleg elterjedt a tejben valo fuszeres teafozes. En is kiprobaltam mar, igen jo eredmennyel.

A neten rengeteg (fokent angol nyelvu) receptet lehet talalni, sokat indiaiak irtak, tehat valoszinuleg van igazsagtartalmuk. :) "masala chai" a kulcsszo, ami fuszeres teat jelent magyarul. Persze nem fontos iras szerint kesziteni, hisz a lenyeg, hogy mindenki olyan teat fozzon, ami neki izlik :)

Nagy vonalakban en igy szoktam:

Egy labosban felteszek kb 5-6 deci vizet forrni, beledobalom a fuszereket, amiket durvara morzsolok elotte (szerintem jobb a morzsolt fuszer, mint az orolt, mert konnyebb a vegen leszurni. A frissen morzsolt fuszernek az aromaja is erosebb, mint az oroltnek).

A fuszerek:

- kb 4-5 szegfuszeg,
- 3-4 centis darab fahej osszetorve,
- 6-8 szem zold kardamom,
- kb mokkaskanalnyi felapritott gyomber
- nemi torott feketebors (3-5 szem),
- 2-3 evokanal cukor
- ami meg eszembe jut :)

Ezt mindet hagyom, hogy kb 10-15 percig forrjon, majd hozzaontok 2-4 deci tejet, es ismet felforralom. Amikor felforrt, kikapcsolom a langot, beleteszek 2-3 evokanal szalas fekete teat (assamit szoktam), es hagyom meg 3-4-5 percig allni. teaszurovel leszurom, aztan gyia. nagyon finom!

A fuszerekkel meg a viz/tej arannyal lehet batran kiserletezni.

Fuszeres teat egyebkent tenyleg lehet a teaboltokban is kapni, en az Elso Pesti Teahazban szoktam venni "chai tee" nevut vagy pedig "bengal fire"-t. Az utobbi jo csipos a gyombertol es a feketeborstol, borzaszto finom forron ehgyomorra, foleg most erdemes betarazni belole, hogy jon a tel :)

Előzmény: Törölt nick (411)