Alex22 Creative Commons License 2003.11.25 0 0 18
Sziasztok!

Engem is érdekelt a lézeres szőrtelenítés, és utána is néztem. Az epilasernek nincs a honlapján árlista, de én kértem (és kaptam) e-mail-en. Ha kell valakinek, szívesen elküldöm, de ide nem tudtam bemásolni, mert szétcsúsztak a sorok.
Viszont olvastam a neten egy cikket, ami eléggé elrisztott:

"A lézeres szőrtelenítés nem jelent végleges megoldást!

A német bőrgyógyászati szaklap a Hautarzt szakcikket közöl a lézeres szőrtelenítő eljárásokról. A lézeres beavatkozás lényege, hogy célzott lézersugarakkal roncsolják a szőrtüszőket, mintegy elégetve azokat. A szövettani analízis szerint azonban nem minden szőrtüsző semmisül meg , legfeljebb lelassul a növekedésük. Ezzel szemben károsodhat a hámszövet. Mivel a beavatkozás nem tökéletes, a kezelést többször kell megismételni. Leghatékonyabb a kezelés a sötét szőrzettel rendelkezők esetében, még a vörös vagy szőke nőknél kevésbé hatékony. Nem tisztességes a beavatkozást fájdalom mentesnek hirdetni, ezt csak helyi érzéstelenítéssel lehet elérni. A kezelést nem tanácsos a naptól lebarnult arcbőrön végezni, mivel az arcbőr barnaságát adó melanin elnyeli a lézersugár energiáját ,ezért kevesebb hőhatás érvényesül a szőrszálakban. Szőrnövekedéssel kapcsolatos problémát mielőtt kozmetikushoz fordulunk beszéljük meg orvosunkkal , mert a fokozott szőrnövekedés hátterében számos rendellenesség állhat!"

Nem tudom, hogy ebből mi igaz, de ahogy titeket olvaslak, lehet benne valami.

Hali!

Előzmény: kokaii (17)