rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 136
Amida utolagos engedelmével bemásolok ide egy álmomat, okulás gyanánt, amit ö elemzett. Tökéletesen igaza volt...

Rinpoce!(az álom)

Megyek az utcán a piacra, ami az utca végén van, egy bevásárloközpont mellett. Az utca végén látom, hogy a parkoloban egy középkori vásár van. A ruhák, frizurák cipök, a termékek, minden középkori. Elég rémes, a szélén megcsonkitott akasztott emberek. Belevegyülök a tömegbe, el akarok tünni, mert ugy látom, hogy bandák hatalmas késekkel olyan embereket üldöznek, akik különböznek a többitöl. elmegyek egy szekér mellett, a kerekénél egy ember gugol, de hiába, mert meglátták, és már a hátam mögött, a nyakamba lihegnek és beleszurtak a gugolo ember kezébe, mikor észreveszem, hogy farmerben és poloban állok ott....

Ekkor felébredtem. De kezdeni nem tudok vele semmit...

Amida
Rimpo! csak Neked
mivel ismerem nem álombeli megnyilvánulásaidat, ismerlek mint alanyi lényt, csak ezért! ...felelőséggel meg tudom magyarázni az álmodat...
ez nem lesz TV-s bohóckodás, mikor egy ismeretlen alany álmait fejtegetik!
ergo, ha megadod az e-mailedet magán levélben amiben újfent leírod az álmodat...elmondom!
De hidd el nem tartozik a nyilvánosságra...!

1.Tsztázzuk az álom és az alanyi szint vonatkozásait: minden álomfigura pszichén belüli tényező "képmása" de egyben az álmodó szubjektív állapotának jellemzője is. (ezért kell az álmodót ismerni:írásaidból megtehetem)
2. Az álmot tárgyiasultnak kell tekinteni és asszocációkat kell keresni (ehez elegendő a szókincsed és irásbeli stilusod) ha nincs asszociációs lehetőség...az álomfejtés üresjárat
3. Most lépjünk vissza 1. folyományaira: az alanyi szinthez kapcsolódva minden tárgyat, személyt, cselekvést úgy kell kezelni mintha az álomgazda lelkének alakjai és kifejezésformái lennének. Önismereti értelemben azt fogom mondani ez vagy Te, vagy ilyen vagy Te. Az álom mint dramaturgia, írója belső lényünk, rendezője az őrködő én tudat (RAM fázis)
4. az álom-én összekötő tag az álmodó lélek és az alany között: ezért XX. századi mivoltodban indulsz az álmaidbarlangvilágába...és érezhetően lemerülsz benne...közelítve az árnyékhoz, amin keresztül tudud csak elérni az üzenni szándékozó Ősvalódat...aki igyekszik rád vigyázni ezért álomformájában küldött üzeneteket gerjeszt. Álminkban olyan emberként jelenünk meg amilyenek mélységeinkben vagyunk: te vagy a kivégzett, a kivégző és a kulcsfigura is a "kerék mellett guggoló alak" is. Ez a figura nemolyan helyzetben van (alakilag) amilyenben szeretnéllenni egy Benz kerekei mellett a Moszkva téren. Olyasmit csinálhatsz amit a környezeted nem helyeselne.
5.Bonyodalom:az álmod esetében igen sok szereplős
6.A fordulat a "szúrás"
7. a lüszisz (megoldás) ez esetben az ébredés.jelen álmodban kimenekülés látványosan meg is jelent
8.Nézzük van-e inkubáció az álmodban, ezt úgy vizsgálhatjuk; megelőzhette-e álmodat egy célzott kérdés a lelked felé, hogy foglalkozzon valamely problémáddal, most abból a feltevésbő indulok ki, volt ilyen mert a topic-nyitásod és az álmod időben közeliek,a topicnyitás...válaszkeresés
9.Amplifikálunk egyet...de ehhez vissza kell kattanom egyet, hogy lássam az álomszövegedet....
Valami előlvisszavonulsz, és átlépsz az árnyékon az akasztott ember képén...most ő békén hagy. adolgok nem eltitkolt aljasság miatt vagy elkövetett dolgok miatt foglalkoztatnak.
Tőled különböző, vagyis a valóságban máshogy gondolkodó emberek üldöznek...nyilván egy valóságos konfliktuson mentél keresztül, vagy készülsz egynek a felvállalására...
Valamiért szorong és leguggolsz a szekér kereke mellé...elvégzel egy elfojtott dolgot...mégis vállalod a konfliktust. A tudattalanod nem szeretné ha ezt megtennéd. Megszúrják a kezedet...
Az álom lüsszosza a jelen. Választ nem kaptál csak figyelmeztetést...ne tedd meg amire készülsz.

Mivel konkrét kérdéseket nem tehettem fel igyekeztem azokat a megállapításim nyitottságával elérni, hogy játsz le egy kérdés felelek játékot magadban...személyt érint a dolog, vselekedetet, vagy fogalmat
Boldogulsz vele?

Előzmény: rinpoce (135)