Necrophag Creative Commons License 2003.11.12 0 0 463
Üdv!
Szeretnék hozzászólni a témához.
Valóban igaz, az intelligencia nem a tárgyi tudáson alapul. De inkább az el?z? téma érdekel, tehát:
Ti most azzal próbálkoztok, hogy tudományos alapokra fektessétek a vallásokat. Illetve, hogy bebizonyítsátok azokat. Ha már ott tartunk, hogy a vallás hazugság, a tudomány is hazugság. Elég irónikus dolog hazugságot hazugsággal alátámasztani, nem? A tudomány az a jelenség, mely az ember gondolkodásának rendszerét ráer?lteti a világegyetem létére. Ami hiba. A fizika és matematika nélkül is jól megvolt nélkülünk. Ráadásul a tudományok egymásra épülnek. Csak legyen egy hibás gondolat, és már is romba d?l az egész. És biztos vagyok abban, hogy nem csak egy hibás gondolat van. Annyi minden van még, amir?l nem tudunk. A tudományt csak szükségletb?l alakítottuk ki. Mi, és nem a természet. A vallással ugyan ez a helyzet. Szükség volt rá, hát megcsinálták. valóságalapjuk viszont van, és ha minden vallást lecsupaszítunk, észrevehetjük, hogy a vázuk ugyan az. De a váz köré tekert lepellel megpróbálják elrejteni a valóságot. Ami pedig elrejti a valóst, hazugság. Ez az én véleményem.
Előzmény: trafalgar (451)