Jgermeister Creative Commons License 2003.11.11 0 0 0
En ket meccset szeretnek kiemelni a magam reszerol.
Eletem elso meccse az NDK-ban, Rostockban volt, amikor meg ott eltunk.
FC Hansa Rostock – 1. FC Magdeburg 3-1, 1985-86, 26. utolso fordulo. 7 eves voltam akkor. Thomas Doll bucsumeccse is volt egyben (kesobbi allomasai: BFC Dynamo Berlin, Hamburger SV, SS Lazio Roma, Eintracht Frankfurt, Bari), mert „leigazolta” a Dynamo Berlin. Edesapammal, nagybatyammal es ket unokatesommal voltunk kint. Meg a regi rostocki stadionban, telt haz volt, es hideg volt, arra biztosan emlekszem, mert vittunk ki pledeket, hogy jol bebugyolaljuk magunkat. Nem tul kellemes a hideg fapadokon uldogelni olyan idoben. :-) Aztan arra emlekszem, hogy a nezok vegig elegedetlenkedtek, „miert nem a masik szelen jatszanak”, „miert mindig azon a szelen”, stb. Szoval igazi nezok voltak. :-) De ami szinten igaz, tenyleg amikor a masik szelen vittek el akkor volt egy gol, mintha tenyleg a nezo tudna jobban... Azota sem emlekszem ilyenre meccsen. :-) Arra is emlekszem, hogy joval meccs vege elott mar indultak haza emberek, amit nem ertettem (es azota sem ertek igazan), es az egyik ilyen a fodraszunk volt, akinek a szalonjaban a sportujsagok halmazai voltak megtalalhatoak, es ezekbol tudtam meg, hogy a Hansa nem volt mindig ingacsapat az NDK-ban (a 80-as evekben feljutas, kieses szinte evente kovette egymast, a 85-86-os idenyben is kiestek, az utolso gyozelem ellenere), hanem pl. a 60-as evekben 4-szer is masodik lett. A golokra (azon az egyen kivul) mar nem emlekszem igazan, de hogy voltak az biztos, van valami halvany emlek. Furcsa volt meg persze a sok kek-feher salas ember (hosszu, egyszeru valoszinuleg otthon kotott salakkal), a nagy tomeg. Hogy milyen volt a szurkolas, ha volt, milyen volt a hangulat, azt mar nem tudom, de hogy balhenak meg az otlete sem vetodott fel, az biztos, nagyon bekes hangulat volt.
Az biztos, hogy kellemes emlek.
Előzmény: Jgermeister (-)