Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 10
Sziasztok!

Ami a hitelt illeti: ez mar az eloszerzodesben is trukkosen lett megfogalmazva. Mert ugy tunt, hogy vedve vagyunk a hitelbiralati kockazat ellen. De amikor rakerdeztunk, kiderult - es a trukkos megfogalmazas tenyleg igy volt, de ember legyen a talpan aki erre rajon - hogy az eloszerzodes csak az adasveteli szerzodesig vedett minket. Azaz hogyha most odamennenk a vegleges alairasa elott azzal, hogy a bank nem ad hitelt (papirral igazolva), akkor nem veszett el a foglalo. Viszont a vegleges szerzodes utanra ez nem vonatkozott. Persze a hitelt intezni csak a vegleges szerzodessel lehet... ugyhogy igazi garancia eddig sem volt. Engem ez ugyben csak az nyugtatott meg, hogy masoktol erdeklodve az derult ki, hogy ezt mashol sem szoktak megadni, barmennyire is harcol erte.

En meg csak gyorsan atfutottam a vegleges szerzodest, de nekem is feltunt, hogy par dolog mashogy van. Pl. a hatarido nem aug 10, hanem 30. Szerintem ebbe ne menjunk bele szo nelkul - ugy gondolom, hogy amit kolcsonosen alairtunk, azt nekik is tartaniuk kell.

Udv minden leendo szomszednak: :-)
--gyuri