QQ Creative Commons License 2003.11.08 0 0 topiknyitó
A topik inditasara ez sarkalt:
http://www.kenrockwell.com/tech/7h.htm
meg az hogy egy ideje tobbszor jut eszembe a fenykep mint az ami elkesziti:o)
Tulajdonkenpenn szeretnek itt ertelmes emberekkel beszelgetni arrol miert fenykepeznek ,mit szeretnenek elerni vele, mitol tartanak egy fotot jonak,kivalonak.
Egyszer ugy fogalmaztam meg szamomra az a jo foto amitol katarzis elmenyem van. De mitol van? Es nektek?
Egy kicsit elegem van napjaink kepi sztereotipiaibol a sok fotosoldalbol amire bekuldik a fotokat aztan megtudjuk hogy jo(5os) rossz(2es) stb.
elegem van abbol hogy ha valaki vesz egy fenykepezot az egybol fotos (tisztelet a kivetelnek) ha valakinek van papirja meg ceruzaja az sem grafikus. Mostanaban kezd elegem lenni a digitalis nemzedekbol A legrosszab aki 300Dvel kezdi aztan felteszi a kerdest hogy kell olyan kepet gyartani amin az ember eles de a keze elmosodott.
Rossz szo az elegem van talan csak kezdek megtelni ezeket olvasva mert mindenutt azt latom hogy fontosabb a gep mint a kep vagy az ember.
Itt rakerestem de jopar topikot atnezve nem talaltam olyat ahol a FENYKEPROL beszelnek.
Persze, fontos a technika es azt is ki kell targyalni, de ....szoval olvasd el amit az elejen ajanlottam.
Olyan emberekkel szeretnek beszelgetni akik mar elgondolkodtak a a fenti kerdeseken es keresik onmagukat a fotozasban.
Szivesen latnek itt tapasztalt, erett fotosokat mindenfele temaban.Direkt nem profikat irtam:o)
Az egy mas vilag de a velemenyukre kivancsi vagyok.
Biztos nem sikerult igy elsore leirni mi az ami foglalkoztat de akinek van fule a hallasra az ugyis hallja:o)
Es kimeljenek meg megjegyzesektol akik az ajanlott irodalomban vallasi temat fedeznek fel, mar volt ra pelda:o(