Rondacrampus Creative Commons License 2003.11.07 0 0 72
Hello Ninja76 !

Lehet, hogy ezt a lidocainos szórófejet kipróbálom.

Régebben 5001-es KO spray-t használtam, egyszer ember ellen is, nem volt rossz, mert sugárban vitt vagy 3 méterre, de 4-5 méterre is használható volt. Isztambulban utasítottam rendre egy rám megneheztelő török butikost. Bent az üzletben jött nekem, mert a csoporttársaimnak elmagyaráztam, hogy hol láttam az övénél különb portékát feleannyiért. Ott nem is szívtam fel a vizet különösebben, de kijött utánam az utcára, és kezdett egyre aktívabbá válni (rugdalózott, stb.), na, szóval ott adtam neki egy slukkot kb. 2 méterről, aztán elballagtam, mert félő volt, hogy esetleg összecsődülnek vagy 40-en, és kitapossák a belem (az utcai jelenet max. 5 mp-ig tartott). A többiek mesélték, hogy a török kb. úgy fordult fel, mint a büdösbogár a Chemotoxtól, csak kicsit gyorsabban.

Mostanában vettem kint Szlovákiában valami pepperes spray-t, de annak az a 3 részre osztott lapos fúvókája van, ezzel nem visz elég messzire, inkább terít, szerintem a kerek fúvóka (5001 KO, Defenol) hatásosabb annak a kezében, aki tud vele célozni. Különben sem kell folyamatosan nyomni, elég szépen be lehet osztani. Jó anyagból elég 1/4-1/2 mp, attól is borul a játszópajtás. A pepperes spray pl. elég jó kutyák ellen (sokat jártam kismotorral, szerettek is miatta a kutyák), nem padlóznak le tőle, csak elszaladnak, mert annyira nem bírják.

Rondacrampus