Rondacrampus Creative Commons License 2003.11.05 0 0 67
Én speciel az ütőfegyvereket részesítem előnyben, és a gázsprayket, már ha valóban önvédelemről van szó. A kések, lőfegyverek hatását sajnos elég nehéz "adagolni", főleg egy stresszes, komoly tétre menő szituációban (könnyen halálos sérülést okozhat). Nálam általában 2 db gázspray van (jobb-bal kabátzsebben, hogy bármelyik kézzel elérhető legyen), ezenkívül gyakran nálam van a nuncsakum is. Nem csak dísznek, értek is hozzá valamelyest. A lényeg szerintem az, hogy esélyem legyen több ellenféllel szemben is, mivel általában egyedül járok. A spray előnye, hogy váratlanul lehet használni, viszont széllel szemben már sajnos használhatatlan. A nuncsaku pedig szerintem egy elég sokoldalú eszköz, és nem foglal el nagy helyet (összehajtva 30 cm, de a teljes hossza 80 cm is lehet). Másrészt pedig még azért is szeretem, mert illetéktelen kezekbe kerülve nemigen fordíthatják ellenem, mert a használata gyakorlást igényel, nem is keveset. Bár ez csak elméleti dolog, mert ha már ott tartanánk, hogy el tudják szedni tőlem, az régen rossz...