villanygladiator Creative Commons License 2003.10.30 0 0 169
Megprobalok egyertelmubb lenni ...

Nekem Gvass oldalan talalt leiras utan tetszett meg a gumilovedekes fegyver. Ott irja: "Hetvegi telken dolgozva is igen jol johet kobor allatok, vagy rossz szandeku emberek elriasztasara. " Feltetelezem a kobor allat nem attol riad meg hogy elovettem valamit ami ugy nez ki mint ha "igazi" pisztoly lenne hanem a hangjatol vagy attol hogy kapott nehany gumibogyot es ez kellemetlenul erintette... A celloveszet csak onnan jutott eszembe hogy mint irtam is erdekelnek a fegyverek es ha mar veszek egy ilyen csodat akkor tuti hogy neha durrognek is vele - termeszetesen a "hatasos" tavolsagon belul, azaz 2 vagy 5 meterrol. A gyarto 10m-t ir hatotavnak, Gvass 2-ot emleget, hogy annal meg atszakitja egy kartondoboz mindket oldalat. Feltetelezem (de javitsatok ki ha nem igy van!) hogy pl 5m-rol egy katronlapra erositett celtabla meg azert eltalalhato tul nagy tevesztes nelkul es az lyukat is ut rajta. Szinten Gvass irja: "A 10 mm koruli lukak a papiron messze szivmelengetobben neznek ki, mint amit barmilyen legfegyvertol lat az ember." - bevallom az en szivemet is melengetne es innen jott az az alomkep hogy szitava luggatok egy kartonpapirt kielve rambo hajlamaimat ... :)
Raadasul itt olvastam Toletek hogy a nagyobb atmeroju olom lovedek ugyan azon ero mellett lassabban repul mint a gumi - valaki azt irta hogy az olom akar a csoben is ragadhat. Eddig azert nem vettem sosem flobert-et mert rohejesnek tartottam azt a 4mm-es lyukat az elejen. Barkire rafogom egybol vagja hogy vizipisztoly, gondolom egy 10mm-es mar hihetobb (ha csak nincs a kedves tamadonal tolomero). Nagyobb atmero viszont lassabb tehat hasznalhatatlan max faldisznek jo.

Szal mar epp meg voltam gyozve es fel is hivtam az uzletet amikor az elado osszezavart azzal hogy a 9mm-es olomlovedekesnek is ugyan olyan a hangja (ezt meg elhiszem) es ugyan ugy ut es ugyan olyan messze hord, tehat semmi kulonbseg a gumis es az olmos kozott - itt viszont nem ezt olvastam Toletek. Tehat ezt nem ertem.
A szepsegrol: ok, eltuloztam. Mindenkinek mas az izlese es foleg a lehetosegei. "Ha mar valasztani lehet" - alapon gondoltam hogy nem a 2,5"/3" hanem a 4"-os csohossz, es (megint Gvass alapjan) nem festett fekete ami kopik hanem nikkelezett.
Sajnos eddig ugy lattam gumilovedekest nalunk csak a Keseru gyart. (7,5 J alattit) Tehat tul nagy valasztek nincs - de ha valaki tud mas tipust szoljon mert erdekel!

Szal en igy jutottam el ide. Szoljatok ha valamit rosszul ertettem vagy vannak mas lehetosegek is! (a 2 m-es bot sajna nem fer be a kabatomba)

Előzmény: Dworkyll (168)