villanygladiator Creative Commons License 2003.10.29 0 0 167
Udv!

Tul alapos akartam lenni, elolvastam minden hirtelen fellelhetot aminek az lett az eredmenye hogy teljesen osszezavarodtam :)

Egyfelol erdekelnek a fegyverek (mint gondolom mindenkit aki itt van) masfelol sokat kell hogy "gyanus helyeken" maszkaljak es megmondom oszinten nem erzem magam tulzottan biztonsagban es nem csak a rossz szandeku emberek hanem a koborkutyak miatt sem (erdo szele es eleg sok van beloluk)

Az elso otletem a flobert volt de az itt olvasott szakertoi velemenyek alapjan inkabb a gumilovedekes fegyverek tuntek jobbnak. Epp meg is gyozodtem errol de elkovettem egy hibat: fel hivtam keserueket ahol megtudtam hogy valamivel tobb mint 30 ezer penzert kaphatok is egy 4"-os csohosszusagu nikkelezett revolvert ami legalabb szep is (es nem kopik le a festeke - hasznos info volt koszonom!). Viszont azt allitotta az elado hogy kutya/emberallat ellen kb ugyan ilyen hatekonysagu a 9mm flobert is es annak - az allitasa szerint - nagyobb a hangja is, ami mint emberre mint alatra ilyesztobb. Tovabba allitja hogy a 10/12 mm-es gumilovedekes es a 9mm-es flobertnek egyforma az "utoereje" ami furcsa az itt olvasott szamolgatasok utan (ugyan annyi torkolati ero de eltero lovedeksuly).
Tovabb bonyolitom: mivel szeretem is a fegyvereket gondoltam celba lovok vele neha-neha de erre is az volt a valasz hogy 5 m-ig pontos mindketto ugyhogy ebben is egyfomra ...

Szal akkor amit szeretnek:
- onvedelem ember es allat ellen, engedely beszerzese nelkul
- neha celloveszetet is tartanek, persze nem 50 meterrol ... es csak amennyit egy ilyen pisztolytol el lehet varni ...
- Ha elsutom legyen mar hangja, ugyanis akarmennyire is "nem veszelyes" bizom benne hogy a levegobe puffogas is eleri a kivant hatast ha mar szuksegem van ra (foleg kutyaknal mert azokat meg kevesbe bantanam szivesen mint az embereket)
- nem art ha szep is (ez az egy megoldhatonak latszik)

Tehat flobert vs gumilovedek - melyiket ajanlanatok???
Az elobbi weblapon bemutatott megoldas sem lenne rossz csak nagyon huzna az oldalamat ... :)

Ja es meg egy kerdes jogi ugyekben jartasabbaknak: bar engem meg szerencsere sosem motoztak meg rendorok de ha megis megtalalnak nalam egy toltott gumikopkodot/flobertet akkor nagysagrendileg mennyi az a penzbuntetes amire szamitani lehet?