negyvenketto Creative Commons License 2003.10.21 0 0 4
Mi hétfőn mentünk a pézért, pontosabban a tartozás elismerésért. Nincs pánik, midenki várja a közgyűlést.
(picit csodálom is, hogy a média miért nem kelti a pánikot, azt szokta ilyen esetekben tenni)

Azt mondták, hogy a pénz automatikusan meghosszabbodott a közgyűlés idejéig, tehát elvileg erre az időszakra is jár majd a kamat.
(Bár szerintem késedelmi kamat járna, ami meg nem ennyi, de ez mellékes)

Én örültem a jó hozamnak, amit az elmúlt egy évben termelt nekem a Baumag, remélem talpon tud maradni.

Kellene ezek mögé a cégek mögé valami garancia, mondjuk hasonló módon, mint ahogy az Országos Betétbiztsoítási Alap védi a pénzed egy részét ha bankba teszed. (Nem az állam ad védelmet bankbetétek esetén, mint ahogy sokan tévesen hiszik!!!)

Szóval egy olyan cég kellene, amely tagdíjat szed, abból gazdálkodik (állampapír, mifene), s a baj esetén bizonyos összegig kártalanít.

Jó mondjuk bankot, takarékszövetkezetet nehezebb létrehozni, mint egy ilyen befektetési szövetkezetet, s ott igazából nem is az OBA nyújtotta esetleges kártalanítás, hanem a bankok stabilsága ad biztonságot. De ennek ellenére hasznos lenne egy ilyen szervezet.

Mit gondoltok?

42

Előzmény: Gege.of.PeT (2)