math2 Creative Commons License 2003.10.20 0 0 262
"Milyen általános összefüggésre gondolsz nevezetesen? "

csaka zert, mert nem figyeltel, nemf ogokismetelni. nyilvan arra, amit beideztel a reakciod elott.

""amennyiben igaz az, amit eddig megbeszletunk roluk, akkor ez a helyes konkluzio.

Ha a konklúzió helyes is, alkalmazhatatlan a valóságra. "

a nyelvhasznalat tolunk fugg, kozmegegyezes. lehetseges tehat. ha akarjuk, tudjuk helyesen hasznalni. en tudom. sok tudos tudja es asok muvesz tudja igy hasznalni a nyelvet.

"sajnos ez kell ahhoz, hogy ne vitazzunk foloslegesen felreertesek miatt. nem kotelezo, csak akkor ne csodalkozz azon, hogy "mindenki pofazik es az egesz tok ertelmetlen".

Nocsak. Ez a "mindenki" kikre vonatkozik? "

neme rdekes. nem konkretan akartam itelkezni, hanem altalnossagban konkluziot levonni. jo lenne, ha arra figyelnel, mert aztan mindjart megkerdezed, hogy "milyen konkluzio?"

""en ugylatom, hogy nem. rendre nagyonis komolyan hanggzo allitasokat teszel. "

Eszerint minden nem tudományos alaposságú állításra áll, hogy komolytalan. Úgy-e?"

nem. de te olyan alltiasokat teszel, amik komoly igazsagallitasok. vagy komoly igazsagallitasokkal komoly stilusban vitatkozol. peldaul amikro en azt allitottam,hogy a "hit betegseg" akkro kozel sem ugy alltal hozza, hogy "a lehet, hogy metaforikusan ertette, nem kell ezt olyan komolyan venni, sot, nem kell ezt ennyire tisztazni, elvegre csak egy internetes forumon vagyunk, itt siman megengedett ez."

Előzmény: Törölt nick (261)