Bal Creative Commons License 2003.10.15 0 0 120
Én ugyan igen sokat hallgattam valószínűségszámítást, de ilyen nagy összegeknél azért szoktam venni egy-két lottót. :) Több okból is. Úgy gondolom, hogy annak is van egy aprócska esélye, hogy a világképem alapvetően hibás, és a tények nem mindig a valószínűségszámításnak megfelelően alakulnak. Ha nem veszek, akkor viszont elszalasztom a nagy lehetőséget. Másrészt jó álmodozni, hetente sokkal több pénzt költök el más nyilvánvalóan hülyeségre. Harmadrészt nem a valószínűség ellen játszol, hanem a többi ember ellen, és valaki egyszer el fogja vinni a nyereményt - miért ne lehetnél épp te a szerencsés a pár millió játékosból? Negyedrészt nem szabad erről úgy gondolkodni, hogy hosszútávon semmiképp nem éri meg, mert csak nyolcvan évig próbálkozhatsz vele. Ha százezer évig élnél, természetesen a lottó rossz befektetés. Viszont rövidke életedet a nyeremény teljesen megváltoztathatja, a veszteség meg szinte teljesen elhanyagolható... Persze mindez gyakorlatilag teljesen lényegtelen, lottózni néha jó és kész. Nincs az az ember, aki minden döntését racionálisan indokolná, az ember nem racionális lény - aki kirohan a szerencsejátékok ellen "észérvekre" hivatkozva, feltehetőleg csak a saját kísértését kívánja leküzdeni... Nem muszáj lottózni :)