Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.03 0 0 269
ha jol tudom, nem sok hely van a vilagban, ahol a hadsereget Honvedsegnek hivjak, majd mindenhol hadsereg a neve az adott nyelven, szal nem tudom ki fenyeget kicsodat...
mas.
Deak Peter katonai szakerto azt allitja, hogy helyes ez a nagy atszervezes, mert mar uj idok jarnak, es az orszagnak a vedelme nem itthon, hanem "kozel-kulfoldon" es kulfoldon kell hogy garantalva legyen, no meg az uj fenyegetest a hataron atsodrodo terrorista csoportok jelentik.
na, ez igen! ez egyebkent nem csak az o szajabol hangzott, mostanaban majd' minden "okos" ezt hangoztatja, ugy mint anno a "NATOinteroperabilitas" szlogent.
vegyuk at ezt az egeszet megegyszer, mert hiszen lathato, hogy itt a kenyelmes dilettantizmus fontos poziciokban torteno tomeges megjelenesenek lehetunk a tanui.
Eloszor is a teruletvedelem az nincs, hiszen nem tamad meg minket senki.tehat nekunk nem helyben kell katonaskodni hanem kulfoldon, a nemzetkozi eletben kell reprezentalni.na es persze hulyenek nezni mindenkit, mert persze ok latjak, hogy mi allandoan mindenfele szallito/muszaki alakulatokkal szurjuk ki a szovetsegeseink szemet, kozben meg amit lehet elkummantunk, nehogy man penzbe keruljon.apropo penz. azt mondja a juhaszferike, hogy most majd meg nagyobb hanyad jut a hadseregre. nem ertem, hogy akkor hogy lehet az, hogy a kilencvenes evek elejen, amikor a pilotaink 80 orat keveseltek harom teljes repuloezredunkben, a gazdasag allitolag szar volt, most meg egy fel mukodo repuloszazad 60 hajozojara 50-60 ora repido jut, es a gazdasag olyan jo, hogy meg EU csatlakozasra is futja.hazug egy banda vagyunk, bar szerintem az EU tudja ezt.
aztan itt van ez az erdekes terrorizmusos dolog.
amikor a delszlav valsag zajlott, allandoan a harcaszati repuloerok, meg a "kisebb, de mozgekonyabb, utokepesebb" hadero volt a cel.
ez a mi esetunkben a legideszant alakulatok elterjedeset, de minimum a gepesitett lovesz alakulatok fejleszteset, es a nagyobb hatoereju es pontosabb tuzerseg kialakitasat jelentette volna. ma mar tudjuk mi a helyzet.
erre meg most itt van ez a szurrealis "hataron atsodrodo terrorista csaportok" bizarr remkepe. mi is ez? Ausztriabol, Romaniabol, Szerbiabol jonnek a terroristak?!atsodrodnak? az meg milyen?
eltevednek mint a vak kirandulok a barlangban?
hogy lehet ilyen faszsagokat hivatalos doktrinakent hangoztatni?!
es megis milyen terroristak? osztrakok? romanok?
azt kepzeljuk, hogy itt nem lesz ugyan haboru az elkovetkezo tiz evben, de a szomszedaink azert nemzeti terrorszervezeteket tartanak fenn, amelyek alkalomadtan csak ugy atsodrodnak. vagy esetleg ott manifesztalodik a binladen, meg a bandaja, ok persze ezt turik, mert hulyek, es amikor nagyon eltevednek erdelyben, akkor majd atsodrodnak ide.fasza...