IDOHIDEPITO Creative Commons License 2003.10.02 0 0 260
Arról nem tehetek, hogy összetéveszted az 500 évet "a mintegy 500 idézet antik szerzőktől" fordulattal.
"elásott néhány papíruszt Alexandriában"
Csak nem a "joghurt háborúból", hanem egy Historiae nevű töredékesen fennmaradt műből...
Egyébként az író korát figyelembe véve, művei éppen elégnének Ceasar Alexandriai látogatása idején...
Még mindig nem érted,hogy én nem ellenség, hogy én nem Fomenko vagyok, aki azt állítja, hogy nincs antiquitás, nincs Róma csak Város van, amely -orosz lévén - Konstantinápoly, és Jézus, ha egyáltalán létezik akkor a 11. században.
Én azt állítom, hogy a keresztrefeszítés Tibérius 18. évében AD 227 ápr. 19-én történik

Sallustius egy pompás téma, hogy észrevegyük, igenis létetett ilyen történetíró, akivel az abbreviátorok (folyamatosan 70-72 személy működött a kurián) csúnyán visszaéltek. (Nem montecassinoi ügy...)
Azt is elfogadom, hogy a 15. században tömegével létezett olyan Bizáncból 1204 után elrabolt görög nyelvű papirusz, de pergamen is amely azóta megsemmisült, sőt átíróik direkt megsemmisítették.
Miért baj, ha nem kedvelem a Wieland szerű egyedeket: "Nagyon keveset tudunk életéről [Sallustius], ne is foglalkozzunk vele, hanem ahhoz tarsuk magunkat, amit hátrahagyott számunkra."
Ha akarod átvehetjük Jugurtha háborúját mert Nomádia különösen csipi a szememet.

Előzmény: Dubois (259)