oszibá Creative Commons License 2003.10.01 0 0 7
Túl szép

Túl szép, hogy igaz legyen?

Ha már az embernek van annyi pénze, hogy befektetési lehetőségeken gondolkodjon, érdemes időt szánnia arra is, hogy utánanézzen: mennyire megbízható a választott cég és kínálata.

Rögtön az elején le kell ellenőrizni például olyanokat, hogy az adott befektetési formát, szervezetet, céget szabályozzák-e a pénzügyi jogszabályok, és nyilvántartják-e mint törvényesen működő szereplőt. Az a cég vagy szervezet, amely a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének nyilvántartásában szerepel, az biztosan legálisan működik, ugyanitt rá lehet kérdezni vagy keresni www.pszaf.hu
a kínált befektetési formákkal, értékpapírokkal kapcsolatos információkra is.
Szintén fontos tudnivaló, hogy egy törvényes vállalkozás is lehet veszteséges, de ez már egy másfajta kockázati tényező.

Szerencsére egyre többekben ébreszt gyanút, ha egy ajánlat túlontúl kecsegtető. Sokan azonban kapkodás, kapzsiság vagy épp kényszerhelyzet miatt örömmel belemennek ilyen lehetőségekbe, aztán jön a dühödt csodálkozás, ha utóbb kiderül, hogy csalók álozatai lettek, pilótajátékba keveredtek, és szinte biztos, hogy sosem látják viszont a jóhiszeműen befektetett pénzüket.

Alaphelyzetben nem árt gyanúsnak vélni mindazt, ami túl szépen hangzik. Ilyen például a költségmentesség (ugyan ki dolgozna ingyen?), a kockázatmentesség vagy a hihetetlenül magas hozam. Gyanakvásra adhat okot, ha nincs személyes kapcsolattartás, vagy ha a befektetést kínáló társaság képviselője nem akar a cég irodájában találkozni Önnel. Ha van iroda, még az sem biztosíték semmire: jól nézzen körül, hogy valódi, hiteles, működő irodának látszik-e a hely, vagy inkább egy díszletnek, amit bármikor ott lehet hagyni, ha szorulna a hurok.

Nem jó jel, ha nincs konkrétan meghatározva a befektetési lehetőség, illetve ha úgynevezett speciális befektetési eszközként hirdetik. Szintén gyanús, ha nem a közvetítő székhelye szerinti országba kell a pénzt átutalni. Az ügylet megkötése előtt soha ne utaljon el semmilyen összeget előlegként, adminisztrációs költségként, vagy ezekhez hasonló jogcímen.

Ennél is fokozottabb óvatosság ajánlható külföldi befektetések esetén; gondolja át, hogy megéri-e egy jogi procedúrát végigcsinálni a határainkon túl, ha netán csalók áldozata lesz.

A témáról bővebben olvashat ha ide kattint:
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=174526

Válaszoljon a fenti cikkhez kapcsolódó kérdésekre és nyerjen!
Vegyen részt a "Gazdagodj okosan" játékban, kattintson ide:

http://www.napi.hu/default.asp?cMenu=JA&cCenter=kerdoivgenerator/kerdoiv.asp