Ep128 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 1046
Povi!

A számokkal mindíg is hadi lábon álltam, így a pontos jelét meg nem mondom neked, de nálam az Ep vagy 4-éve PC-házról megy. (Benne a meghajtók, és a tápjáról megy az Ep...) Ezt anno Zozo úgy oldotta meg nekem, hogy bekötött két db. "mindenből 9V-ot csinálok" -alkatrészt, (mondom, számáról gőzöm sincs már!) és azok van hűtve egy proci-ventivel, hogy ne süljön meg. (Azért kettőt, mert biztos ami biztos...) :-) Így nálam fél napkokat jár a gép, abszolút semmi baja! De (mint mondám) rajta a venti, (klasszul rögzítve) így még ha akarnám sem tudnám megmondani a pontos számát a kütyünek. De rákérdezek zozonál, hátha emléxik még mit is rakott bele anno.:-)

XYBeR_abt!

Nehéz kérdés, be kellene mérni azt a káryát. A "boltban vásárolt" ez esetben hátrány, azok voltak a "leggagyibbak" sajna. Ami "házilag" ltt építve később, (MicroTeam, Zozo, Mészáros Gyula) sokkal használhatóbbak lettek! Sajnos "elvinni" senkihez sem tudod már, habár megpróbálhatod Mészáros Gyulát megkérni, hátha megszán, és megnézi, bár utóbbi 2-évben már ő sem nagyon foglalkozik Ep-vel.:-( Valamai "pofont" pedig kaphatott az a kártya,mert "csak úgy" nem nagyon szálltak el ezek... Próbáld esetleg szelektív alapon az alkatrészeket cserélgetni rajta. Nemm ondom babra munka, de még eredményes is lehet. :-) Ha foglalatokban vannak a chip-ek, még könyebb dolgod van. a ROM-ot is kiszedheted (ha van rajta) és a nélkül lehet nézni, hogy megy-e. A címparamétereket tartalmazo kis promot is lehet cserélni, stb. Ha jól veszem ki a szavaidból ez a kártya nem közvetlenül csatlakozik a gépre, hanem BUS által. Az is lehet ám rossz! Elég fixen illeszkedik? Nekem volt anni dolgom olyan kártyával, ami 20 gépre illesztésből 19x nem csatlakozott jól. (Átok EISA csati, az még igen csak elmaradott volt a gép jobb oldalán...)

Előzmény: Povi_ (1043)