zsuzsa Creative Commons License 2003.09.16 0 0 129
Bizonyára benne van a szabolcsi szülész is meg mondjuk a budapesti nagymenő is, az előbbi kap esetleg egy libát ajándékba, a másik meg szóba se áll a beteggel, ha nem perkál 60 ezret a szülésért.

Valószinüleg nagy a boksz a pénzes betegekért. Nekem csak ortopéd sebészeti tapasztalataim vannak. Egy csipőprotézisért 20-25K-t illett adni adjunktustól fölfelé. Nem csoda, hogy az idősebb dokiknak eszük ágába se volt odaengedni a fiatalokat a mütőasztalhoz.Szakvizsgázott orvos adott esetben egész héten csak második asszisztensként kampózott a főorvosoknak. Nyugaton általában mütősnő asszisztál, csak nálunk van ez a hülye hierarchia. Nem véletlen, hogy a szülésznők sem kapják meg az elsimerést, pedig én szültem szülésznőnél orvos nélkül és abszolút profi volt, kedves és figyelmes. Orvosnak csak akkor szóltak, ha nagy baj volt. Képzeljétek mit szólnának a magyar szülészek, ha eztán a szülésznők vezetnék le a szülést :-)))
Olyan kiváncsi volnék arra, mi a szülésznők véleménye a magyarországi helyzetről.

Előzmény: Törölt nick (128)