SZem Creative Commons License 2003.09.16 0 0 200
Az aszférikus kialakításnak a pluszos lencséknél van nagyobb hatása az esztétika és látáskomfort szempontjából.

Én egyébként nem sajnálom az éleslátást senkitől. Az én látásélességem - korrekció nélkül - hangulattól és évszaktól függően 1.6-1.8 szemenként és 1.9-2.0 két szemmel együtt. Garantáltan nem lehet az éleslátástól rosszul lenni. Viszont ha lerontom mondjuk 1.1-1.0 körülre, az teljesen homályos nekem. Most akkor miért kéne 0.8 körülig korrigálni aztán se többet?
Nyilván van olyan, akinek nem tetszik egy éles látás, de vezetéshez pl. elég fontos. Példa: ha én 200 m-ről észreveszek egy leesett betonkoloncot az autópályán, akkor az, akinek 0.8 a vizusa, csak 100 m-ről veszi észre. 180-nál már nem biztos, hogy elég lesz a reakcióidőket és fizikai tényezőket beleszámolva.
off:
Tapasztalatom szerint pont a vaksik a legbátrabbak, még szemüveg nélkül is száguldoznak.
Én szigorúbban venném ezt, és aki szemüveg (vagy KL)nélkül vezet, elvenném a jogosítványát, mert életveszélyes.
on
A legfontosabb egyébként a két szem látását egyensúlyba hozni (nem egyformára!!!), mert az agy akkor tudja legkönnyebben, leggyorsabban az ingerből a képet megalkotni.

Előzmény: Karsai Robert (199)