Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 19
Feherzaj,

Az utobbi 2,5 evben gyakorlatilag it menedzserkent dolgoztam nemzetkozi cegeknel. Ez altalaban projektek menedzseleset valamint strategia kidolgozasat, beszerezest, stb...takarta. Sajnos egyik ceg sem volt olyan ahol az it-t mint olyat igazan komolyan vettek volna. Illetve ahol komolyan vettek ott tul sok politika volt korulotte. En alapvetoen egy egyszeru egyenes emberke vagyok gyk. proli szulok gyermeke, olyan kornyezetben is nottem fel. Nekem nem valo az armanykodas, a csuszkalas, a gerincetelenkedes. Azt hittem birom de hat nem.

Altalanos tapastzalat, hogy amikor az emberfia nekiall menedzserkedni akkor a szakmai dolgoktol gyakorlatilag eltavolodik kiveve ha fejleszto vagy szakmai cegnel dolgozik. En leginkabb megrendeloi oldalon voltam menedzser, itt persze kell szaktudas hogy egy egy doksit atolvas, ne vagjanak at a szerzodeseknel, projekt leirasoknal.
De nem olyan szinten mint amikor gyakorlatilag benne vagy a dolgokba.

Igy aztan amikor megszunt it menedzseri allasom ugy doontottem olyan helyekre is beadom az oneletrajzom ahol nem menedzseri pozicioba keresnek embert. Igy leszek aztan mostansag excahnge admin. A penz persze nm olyan jo de csak 8 orat kell melozni es nem engem basztat mindenki. Ami nem problema olyan helyen ahol tamogatjak a vezetoket, de ahol nem az szopas.

Na ennyi.

H.

Előzmény: fehérzaj (18)