Banan Creative Commons License 2003.09.03 0 0 96
Sziasztok'

Kabe masfel honap mulva megyek vissza allandora Magyarorszagra, az elmult 2 ev ingazassal telt Mo, UK es Hollandia kozott.

Miert jo Magyarorszagon elni?

Rengeteg dolog miatt.

Talan a legfontosabb nekem az, hogy sokkal jobban mukodik az emberismeretem. A jol megszokott arckifejezesekkel talalkozom, a gazdagabb magyar nyelvvel, a kozos magyar tortenelmi hatterrel, a konnyen felismerheto tarsadalmi osztalyokkal, ismert beidegzodesekkel, stb es ettol maris alapjan sokkal inkabb otthon erzem magam.

A magyar nyelv ennek szerves resze. Hiaba tudok jol angolul (felsofok), ha a nyelv finom eltereseit, nyomatekat, a mondanivalo szinezetet csak magyarul tudom kozvetiteni es csak magyarul ertem pontosan hogy mire gondol a beszelo.
Pl. forditsatok le angolra, hogy "szepen felcseperedett ez a gyermek", "szipogni", csak nehany peldanak.
Nagyon szep es gazdag a magyar nyelv.

Tovabba, ahogy masok is irtak, fokepp az USArol, Magyarorszagon nagyobb a szabadsagerzete az embernek, mert nincsen minden utca bekamerazva, es igen, a rendorok is emberbol vannak es nem csak hivatastudatbol.

Pl. fiatalabb koromban vizituran Tiszafureden be akartunk logni egy kempingbe egy haverommal lezuhanyozni. eszrevettek es elkaptak. Elengedtek azzal, hogy oldjuk meg maskepp. Nem kerultem hasonlo szituacioba a fenti orszagokban, de a nyakamat teszem ra, hogy legalabb feljelentettek volna. Hozzateszem, jogos lett volna.

Mai pelda: reggel meg akartam nezni egy Ford focust kozelrol, mert lehet, hogy ilyen kocsim lesz hamarosan es igazabol meg sosem neztem meg jobban. Magyarorszagon is megtehettem volna, de ma reggel jutott eszembe. Igy kozelmentem hozza, pechemre eppen akkor jott a tulajdonos. Kerdezte, hogy mit akarok, mondom neki, hogy csak megneztem, mert lehet, hogy ilyen kocsim lesz. erre lehordott, hogy nem kellene a kocsijat neznem. Mondtam, hogy bocs, de nem akartam semmi rosszat, erre idegesen valaszol, hogy akkor se nezzem. (still you shouldn't be looking into my car). Kabe 3 masodpercet neztem egyebkent. Es ing volt rajtam es laptoptaska a kezemben, szoval nem vagyok eppen csavargo.
Kesobb elgondolkodtam, hogy mi lett volna a megfelelo: sorry, vagy fuck off.
Sorry. mondtam.

Mosolygas. Magyarorszagon az emberek mosolyognak, ha jo kedvuk van. UK-ben mosolyognak, ha rajuk neznek. Errol asszem Marai is irt a fuveskonyvben.

Klima. Magyarorszagon mind a negy evszak megmutatja a szepseget es unalmat. En szeretem. bar a tavaszt es a nyarat jobban.

Etel. Magyarorszagon meg van napsutotte es termeszetes, nem agyonkezelt gyumolcs es zoldseg. Illetve vannak aranyos oregnenik, akik a sajat kertjukben termelik meg a csaladnak a lekvarnakvalot. Es meg nem is kerul sokba.
Kb. 16 eves koromban nem ertettem, hogy a nemet haziasszony miert mutogatja buszken a 2x2 meteres sajat gondozasu vetemenyeset. En akkor meg nem tudtam, hogy ez naluk csak hobbi es csak nalunk termeszetes, ha van egy kis vetemenyes.
A magyar kaja ketsegkivul egeszsegtelen, de en nagyon szeretem. Szeretem a turorudit, a tejbegrizt, a borsofozeleket, a makosgubat, a slambucot, a huslevest, a halaszlet, a toltott kaposztat, az aranygaluskat, stb.....

Nok. No comment. Brutalisan jo nok vannak Magyarorszagon. Es viselkedesben is eleg szerenyek, de temperamentumosak. Mar tobbszor hallottam a kulfoldiektol is, hogy az is jo a kelet-europai nokben, hogy nincsenek elkenyeztetve. Hat igen, nyugaton nagyon nagyszaju nok vannak.

Magyarorszag. Tele van hibaval, de nagyon szeretheto orszag.

Banan