Joceee Creative Commons License 2003.08.25 0 0 47
mi olyan sürgős mán?:P
Nehéz összeszednia gondolataimat:D Ha látnám a motort, könnyebben megmondanám, hogy ok-e, vagy nem...
Mennyi pénzed van a dologra?
Én először végignézném a vázat, mert a szeret elrepedni a babettákon. Ahol össze van hegesztve(a fekete lemez alatt) meg a csomagtartónál. A csomagatartó ne legyen megroggyanva. Nagyobb esés után a kormányütközők elhajlanak, és az első villa behorpasztja a tankot.(Én már csak tudom:DD) Ettől még megveheted, csak mondtam...
öööö kuplung: Ha rátekersz, azonnal meg kell forgatnia a motort. Ha nem, akkor szar az inditóröpsúly.
Azt is nézd meg, hogy indulásnál nem csúszik-e nagyon sokáig a kuplung. Ha csuszik, akkor szarok a röpsulyok.
A fékek eleve gyengék rajta, ezen ne lepődj meg.
Indítani dekompresszorral szokás, ezt majd elmutogatják neked. A dekompresszor szuszogni szokott, mert már általában nem a kipuffba fuj, hanem ki a hengerfej mellett. Ezen se lepődj meg.:) Ja és a babik amúgyis szeretnek kifujni a hengerfejnél. Én ezt egy kis hőállóezüsttel megoldottam.
A szívató helyén soxor 100as szöget találsz, ez a gazdit jellemzi.
Az első telóban gyakran szar a műanyag persely, és kotyogni szokott. Ezt is nézd meg.
Ha a kipufogó ki van belezve, az is a gazdit jellemzi...
A többi általámos dolgot te is tudod biztos. Ne csörögjön a motor, induljon könnyen, ne legyen nyolcas a kerékben, stb.
Ja és van rajta egy biciklikapcsoló is, kérd meg a gazdit, hogy kapcsoljon át bicikli módba meg vissza. Nekem az a tengely szar volt, és ha biciklibe váltottam, 90% volt, hogy nem tudom visszakapcsolni. Mondjuk engem nem érdekelt, nem bicikliztem a babival:))
Ja! Tudod, hol van a babin a kormányzár? Ha a tartója el van hajolva, ne vedd meg, mer valszeg lopott.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos van még mási is...
Soxerencsét!
Joc
Előzmény: - Tyt - (46)