babujaju Creative Commons License 2003.08.24 0 0 86
'Az én utam, és mindenkinek aki ennek a tervnek a részese, a Jó útja. (az, amit te is írtál, de testben, nem csak elméletben!!)'

Pauler Kedves, ennek a tervnek minden eloleny a reszese, ha tud rola, ha nem. S nem elmeletben, hanem a hus ver testben. A szavak, az elmeletek csak eszkozok, hogy 'kozlekedjunk' egymas fele mi tudatos lenyek az 'itt-es-most' -ban...

Az emberi szellem szamara a szuletes csupan egy gondolat 'ez a testem'... s a halal egy masik gondolat 'mar nincsen testem'... A foldi test egy engergiarendszer az elme pedig egy adatrendszer. Ezek a rendszerek jonnek mennek, de a szellem az örök, mely a tiszta csendbol szuletik. A szellem nyelvén pedig csak az tud megszolalni, aki felajanlotta onmagat, aki lemondott, s mindent megkapott. A tiszta szellem allapotaban az esz belso parbeszede veget er, mert az 'én', ami darabokra szabdalta, már megszunt letezni. Ez az az allapot, ahogy ujra egyseges onmagaddal egyesulsz, mint ujszulottkent is az voltal. Ebben az allapotban a kettossegre osztott vilag létjogosultsaga veget er, mert az ellentétek egybeolvadnak. Ez Isten latasmodja, hiszen o barmerre tekint, mindenutt onmagat latja.

A szellemi letallapotra valo megszuletes egy hatalmas dolog a foldi ember eleteben, es hihetetlen kriziseken kell atlábolnia hogy elerkezzen odaig. Ez az egyesules a vilagegyetemmel, eggye valas, ahol veget er minden kereses. Minden szellemet hordozo foldi leny ez fele halad. Athalad a szenvedes es fajdalom allomasain, hogy ujra visszaterhessen a szeretetbe, a szellem csodaállapotába. Csodaallapot, mert a kerdesek eltoroltetnek a felfedezes altal, hogy mindennek szellemi oka van, hogy minden apro ugy egyben a vilagegyetem esemenye.

A vilag belso fenyt hordoz, s az anyag a szellem megnyilvanulasa. A szellemi tudatallapot az isteni tudatossag allapota is, ahol a szellem felismeri onmagat nem csak mint teremtettnek, hanem teremtonek is. A kulombseg a teremto es teremtmeny kozott felolvad, a szellem tokeletes egyseget alkot minden mas szellemmel. Ez a visszateres az artatlansagba, mely egyben a tokeletes tudas es a bizalom allapota is.
===============================================

'Nehéz a szívem, mert olyan közel látlak ahhoz az Igazsághoz, amiről írtam, de Jézus nevét használva, tudom, hogy keresztútra kerültél.' ... errol szeretnem ha bovebben irnal nekem, kerlek irj...
szeretettel: Bab

Előzmény: pauler (83)