TTR Creative Commons License 2003.08.23 0 0 21
mgy

a label file-ok a label alkönyvtárban vannak. Amikor egy Control Modul -ból lekérdezzük a Measuring Blocks menüponttal az értékeket, akkor a progi a label file-ból olvassa ki, hogy mit is jelentenek a bejövő számok, mi a mértékegységük, és ezt odafirkálja a kockák alá meg a négyes csoport fölé mint egy kommentárt. A file neve azonos a modul tipusjelével, amit kiolvasott. Ha nem talál label file-t a modulhoz akkor a program megpróbálja megsaccolni a beérkező adattípusból, hogy mit jelenthet. A kép bal felső sarkában kiírja hogy milyen label file-t sikerült kiválasztania vagy ha nem akkor "none". A label file-ok notepad-del olvashatóak az elejében van kommentálva, hogy milyn vezérlőhöz, motorhoz gondolta aki csinálta, mely értékek jelentésében biztos, mi az amit ő is csak saccolt. Szóval ezeket a lelkes felhasználók készítik, a szerviz manualok birtokában. Sajnos a Skoda kevéssé támogatot, alapvetően az USA-ban kapható VW variációkhoz vannak meg. Ezért még reménykedem, hogy lelkes északi szomszédaink valahol már megcsinálták, gondolom ők is főleg ezt a progit használják.
No most nekem az a gond, hogy pont az ECU-hoz nincs pontosan megfelelő, megpróbáltam átverni a progit /és persze egy kicsit magamat is/, egy nagyon hasonlónak látszó, a komment szerint AGU motorhoz való file-lal egy sima átnevezéssel. Hát van pár érték ami nem túl világos még így sem, nem értem például hogy a charge pressure ami szerintem a töltőnyomás lehetne, például miért m/s mértékegységben van?

25,0,Charge Pressure control
25,1,Spec. load,3-8 m/s
25,2,Load correc.,0-8 m/s
25,3,Actual load,0.5-8 m/s
25,4,Valve cycle,0-99%

Talán a valve cycle az N75 szelepre vonatkozik?

Előzmény: mgy (20)