kiskorúbézoltán Creative Commons License 2003.08.04 0 0 14
Szerintem egyszerű a képlet - ha lehet így mondani - a leépítéssel kapcsolatban . Már nem tudom hol olvastam/hallottam , mindenesetre egy ami politikusnak tulajdonítják azt a kijelentést amely szerint mindegyik kormánypárt egy dolgot akar a ciklusában : második ciklust (ha pontatlan az idézet bocsi , de a lényege ez) , nem hinném , hogy nálunk másképpen lenne . Az ország nem áll túl jól - finoman szólva - gazdaságilag így a kormánynak valahonnan pénzt kell elvonnia mégpedig a lehető legkevesebb jövendőbeli szavazó bizalmának elvesztése árán . Na az egyik ilyen a hadsereg . Legyünk őszinték , a szavazásra jogosult állampolgárok hány százalékát érdekli mi van a hadsereggel ? Nem túl sok mindenkit , ugye ? Mindemellett ne feledkezzünk meg a hadsereget/katonákat/fegyvereket teljes mértékben ellenzőkről se , ők esetleg még a rózsaszín jövőt is láthatják a dologban ha megfelelően tálalják nekik . De miért is költene kicsiny országunk olyan fölösleges dologra , mint a hadsereg ? Hiszen NATO tagok vagyunk ! Majd jön az angol , francia , amerikai , holland , belga stb. katona és megvéd minket ! Még jobb is ha itt lesznek mert kilophatjuk a szemüket is ! Magyar katona meg ne menjen külföldre mert az nem rá tartozik . Hogy akkor mi mivel szállunk be a közösbe ? Majd elvakítjuk őket sok dumával és papírhegyekkel , úgyis olyan hülyék , hogy bevesznek mindent ... (Ha nyer a párt az jó , ha nem akkor a mostani ellenzék szív , ha számonkérik az ígéreteket ; tuti megoldás.) Persze a látszatra azért ügyelni kell , a hadsere kicsi lesz , de modern . Amolyan Tesco-gazdaságos . Ja , és népnemzeti ! Mert öntudat az van , A Nagy Magyar Öntudat ; mindaddig amíg közvetlen és azonnali anyagi (esetleg politikai és azon keresztüli anyagi) haszon származik belőle . A költségeket még tovább lehet csökkenteni ha sanyarú sorsunkra hivatkozva segélyekért és adományokért sírunk szövetségeseinknél (akikre - talán - nagyobb csapást mértünk belépésünkkel , mint amilyet VSZ tagként bármikor is képesek lettünk volna , de erre már biztosan rájöttek ők is) , ilyenkor az öntudat helyett a szövetség szóra ráerősive . Milyen kár , hogy rájöttek : az adományok kézen-közön eltünnek , és a beruházásokat valahogy mindig valakinak valakije nyeri meg ha meg nincs rokon vezetőink (tisztelet a kivételnek , bízom benne , van) olcsón megszámítják a jóindulatot . A környékünkön , ha jön a postás a nemzetiségiek csapatokban várják az adómból nekik járó segélyt , amit persze napok alatt elmulatnak . Ilyenkor minden fillért sajnálok amit befizettem ... Na a NATO-ban mi pont ilyenek lehetünk . Hajrá Magyarország !

Elnézést kérek mindenkitől , ez nagyon fröcsögősre sikerült , de nagyon nem látom az alagút végén a fényt ...