Pontifex Maximus Creative Commons License 2003.07.29 0 0 89
Egy id?ben magam is sokat gondolkodtam azon, vajon véletlen-e, hogy azok az emberek abban a bizonyos kisvárosban, ahol élek, mind tesznek valamit azért, hogy valamilyen diplomának nevezett papirt összeszedjenek. Ugyanakkor azt mindenképpen alá kell irnom, hogy az egyetemi képzés szinvonala messze alatta maradt annak, amit jómagam vártam, mikor kitöltöttem a jelentkezési lapot.

Alapvet?en az a véleményem, hogy az ember nem tagadhatja meg önmagát, a papir léte vagy nem léte miatt az lényeges emberi tulajdonságok nem változnak. A diplomás g?g ngem arra az els?s iskolásra emlékeztet, aki azt mondja az ovisoknak: "Én már iskolás vagyok."

Tudomásul kell(ene) venni, arra halad a világ, hogy egyre több fels?fokú végzettség? ember lesz, akár az Egyesült Államokban és nem a papir, mint tárgyiasult bizonyitéka a tudásnak, hanem az egyetem hirneve dönti majd el azt, ténylegesen mit is ér.

Igazából szerintem a magyar oktatási rendszer neveli belénk azt a g?göt, amellyel a többieket kezel(het)jük. Ráadásul a lexikális tudásra épül? rendszer alapvet?en hibás, hiszen ma már - piaci versenyhelyzetben - nem késziti fel arra a delikvenseket, hogy esetleg a jöv?ben más területen kellene helytállniuk.

Pontifex Maximus