deus Creative Commons License 2003.07.26 0 0 438
Erről már én is hallottam, asszem olyan helyeken gazdaságos, ahol van saját víznyerőhely (kút, forrás stb.). Hogy egészségesebb, az biztos, hiszen ha a csőrendszer zárt, és a falakban van, akkor abból nem keveredik semmi huncutság a légtérbe és huzatot se kapsz.
De hogy mennyire gazdaságos, azt nem tudom. Feltehetően ott is van energiafogyasztás, valami szivattyú, ami hajtja körbe a vizet, és ráadásul ez konstans, az ilyet nem célszerű leállítani... Persze lehet, hogy meg lehet oldani magasabb helyről odavezetéssel stb. No meg kettős falazat kell hozzá, profi csövezés, mert ha megreped, akkor annyi a háznak. Télire víztelenítés stb.

Azt hiszem, ez a módszer csak akkor alkalmazható, ha új házat építesz éppen és az egész házra megvan a csőrendszer pontos terve. Utólag már bajos ilyesmit kiépíteni. Itt asszem mindenki utólag szeretné a lakását klimatizálni, és erre (úgy tűnik) a split klíma a legmegfelelőbb manapság...

Erről eszembe jutott, hogy a régi rómaiak padlófűtést csináltak, az is mennyivel ésszerűbb, mint a mai konvektorok, radiátorok...

Előzmény: Törölt nick (437)