Stms Creative Commons License 2003.07.21 0 0 156
Gárdonyszállás: mindjárt rákérdezek...

"Abaligetről, remélem az még jobban sikerült, mint előre gondoltátok."

Nagyjából. :)
Kicsit hosszú lesz... :)

Szombat délelőtt értem le, és rögtön elvegyültem a másnapos alakok között. Sátor, sörcsapállítás, kaja.
Közben egymás hangszerének bámulása (pl: Santa Cruz Doc Watson Modell, vagy Bocskai Pista Martinja, Sterling bencsók).
Attila bejelentette a Magyországi Bluegrass Szövetség meglétét, valamint jól be is lépett mindenki. Ezzel közgyűltünk is. :)
Sajnos Publix-ék egyéb buli miatt leléptek, így kimaradtak a továbbiakból.

Kis lekvár, aztán beállás.

Este 7-kor kezdődött a buli:

1.) DOLMEN (Kaposvár)
A bencsós srác nyitott egy Beethoven átirattal. (Huh). Nagyjából ő vitte el a hátán a zenekart, még a bőgős srácot tudom kiemelni, nagyon precízen tette a dolgát.

2.) BÓDY ADRIENN - BOCSKAI ISTVÁN - PALÁSTHY ZSOLT
Fergeteg... Istvánt először hallottam játszani, nagyon nagy élmény volt. Adrienn bencsója szépen szólt. 3 nóta erejéig kiegészültek egy japán sráccal, Hayashi-val (ha elírtam a neve(ke)t, bocs), ezzel a fesztivál nemzetközi jelleget nyert.

3.) KÉKFŰ
A "szokásos" profi színvonal, öröm volt úgy látni őket, hogy ők is élvezik a zenélést.

4.) SZŐKE TAMÁS
Negyedórás szólóprodukció, "összeférhetetlenség" miatt nem részletezem. ;)

5.) DADGAVE (jól elfelejtettem a nevet)
Bocskai Pista (gitár), Kasza Gábor (bass-ének), Bence (dobró - vezetéknevet nem tudok), Barta Gyuri (banjo)
Ahhoz képest, hogy Gábor életében nem játszott bluegrasst, korrekten leénekelte a műsort. Fantasztikus műsort adtak.

6.) BANJO JUMPING BAND (Baja)
A fesztivált a szervező Lógó Attila bandája zárta. Itt is a bancsóst tudom kiemelni, valamint a két szólóénekest: Vuity Krisztát (aki herflin is közreműködött), és Molnár Egont. A végén ugyan belefutottak egy hóhányó/kántriróccba (magánvéleményem szerint kihagyható lett volna - bár nagyon jól megcsinálták a nótákat).

7.)
Foggy Mountain Breakdown (avagy japán résztvevőnk tiszteletére: Fujijama Breakdown), és Rollin' Bocskai Pista vezényletével, és 18 zenésszel... :))

Utána hajnal 3-ig szalonnasüti, duma, másnap szép lassú hazapárolgás.

Mindent összevéve nagyon jó buli volt, az odasereglő kb 100-150 fős közönség lelkesen végighallgatta a jó 4 órás műsort. Polgármesteri ígéretet kaptunk az esemény folytatásához, szóval:
jövő augusztus elején:
2. ABALIGETI BLUEGRASS / AKUSZTIKUS ZENEI FESZTIVÁL

Előzmény: tibor100 (152)