pepontlac Creative Commons License 2003.06.26 0 0 495
Sziasztok!

Ez az albetétesítéses dolog nem tiszta nekem...

Tehát:

Építtető ügyvédje ír egy elő-társasházi alapító okratot (ezen már szerepelnek az albetétszámok), előszerződés után, de még a végleges szerződés előtt.

Bankhoz hiteligény benyújtása.

Bank - mivel az építtető is nála van - fizet "részletekben", de csak akkor, amikor az önerőm már elfogyott.

Törleszteni akkor kezdek, amikor elkezd folyósítani. A törlesztés piaci kamaton megy addig, amíg nem én szereplek a tul. lapon. tulajként (OTP:12%+2% kez. ktsg.), arányosan. (Tehát ha pl. 2,5 Milliót veszek fel, és ezt 2 részletben folyósítja, akkor az első felére kezdem meg csak az elején a törlesztést, majd amikor a 2. részletet is folyósította, akkor belép a másik fele is - piaci kamaton.)

Namost: engem elsősorban az izgat, hogy meddig fizetem ezt a 12+2%-os piaci kamatot??

Merthogy albatétesítés ugye...

Ha jól értem: Társasháznál az albetétesítés feltétele, hogy:
- létezzenek az albetétek ÉS
- társasházzá alakuljon az épület.

Társasházzá alakuláshoz meg ugye alapító okirat kell, amit mindenkinek (esetünkben 12 lakás) alá kell írnia. Vagyis minden lakást el kell hogy adjanak, külünben hogyan lenne mag a végleges alapító okirat.

Lényeg: amíg az összes lakást el nem adja az építtető, majd amíg el nem készül a végleges alapító okirat, addig fizetem én a piaci kamatot (12+2).

Vagyis kiszámíthatatlan az egész...

Hogy látjátok??

p-lac

ui.: átolvastam, összezavarodtam. Ha valaki tudja a megoldást, írja már meg. köszi