Piszkos Fred Creative Commons License 1998.07.20 0 0 101
Ariel!
Kérjek adj egy linket arra a kreacionista hp-re amely szerinted legjobban összefoglalja, miért is nem alkalmas a radioaktív kormeghatározás semmire. Azért tartanám ezt én nagyon meglepőnek, mert magam is több ilyet végeztem olyan dolgokon, amelyeknek ismert volt a kora, és nekem működött. Sőt kőzetminta esetén is magam végeztem olyan méréseket, ahol nem mondták meg nekem mely kőzet honnan való, én pedig megmondtam a korukat, és nocsak nocsak, amelyik nekem régire jött ki az tényleg mind lepusztult röghegység volt, amelyik meg relative újnak, az meg tényleg (földtörténetileg) új.

Egyébként egy eljárást mindíg elméletekre és hipotézisekre alapozva hoznak létre, ezzel nincs semmi baj, amíg a hipotézisek gyakorlatban működnek. Senkinek nincs vele baja, hogy a TV az az Ohm törvényére , meg a Kirchoff -féle törvényekre (csupa elmélet) alapul, amíg a TV működik. A radiokarbon kormeghatározás is úgy történt, hogy a módszert több alkalommal kísérletileg kipróbálták, és amikor így nem jött ki ellentmondó adat, akkor kezdték csak gyakorlatban alkalmazni.