Jim Creative Commons License 1998.07.20 0 0 95
Kedves korx,

Kicsit elkanyarodott ez a topic, de azért válaszolok... Te írtad:
"Javaslom olvasd el G. 06-24-98 2:10 PM -kor keletkezett hozzászólását"
Jelentem, elolvastam! Válaszként: Guga 06-24-98 3:07 PM, valamint 06-24-98 4:41 PM. (egész jó így vitázni, csak hivatkozni kell :-)) Általában Guga hozzászólásai rulezek. Szóval ha emberi génmanipulációs program, akkor mégis ki és minek alapján döntse el, hogy melyik tulajdonság a jó? És a változatosság, az nagyon fontos dolog, így maradhat egy faj v. populáció hosszú távon életképes, mert a környezet változik, ami most rossz, "épphogy megtűrt gén" az később lehet jó, nagy sikereket érhet el...

Úgy általában óvatosságra intenélek az ilyen beavatkozással kapcsolatban, mert ha úgy gondoljuk, hogy most már mindent tudunk, bátran belevághatunk, akkor is biztos hogy nem tudunk eleget. Hány dolgot szúrtak már el az emberek, mert csalhatatlanul okosnak hitték magukat, aztán csak baj lett belőle. Két példa: a szórópalackok freontartalmú hajtógáza, jól kitalálták, ez aztán semmivel nem lép kémiai reakcióba a Földön, aztán mégis... És az antibiotikumok, ami persze óriási találmány volt (talán én sem élnék nélküle?), de csak későn vették észre, hogy a túlzott alkalmazás miatt a káros bacik is vették a lapot és alkalmazkodtak. Szóval nem kell mindenáron az új dolgokat hajszolni, abban a hitben, hogy ezektől mindenkinek nagyon jó lesz, de legalábbis körültekintőnek kellene lenni.