Hacsek Creative Commons License 2003.06.09 0 0 2225
Kedves Holdkő!
Bizonyára igazad van a magad szempontjából... :)
De ha a köztünk lévő 10 éven kívül csak annyi a különbség köztem és malacgazda között, hogy én ismeretlen helyre nem bazmegezéssel rúgom be az ajtót, valamint hogy soha senkit sem alázok meg heccből és a háta mögött, akkor szerintem ez jelentős különbség. (Egyébként én sohasem tömeggel lázadtam, hanem egyedül és nyíltan. Ütöttem is meg miatta a bokám, a Trefortban is, meg máshol is.)
Egyébként valóban, respektálhattam volna malacgazda önkritikáját is Pali bácsi ügyében, csakhogy ennek az őszinte megbánásnak valahogy ellentmondott az a mód, ahogyan bejött ide. Színházi nyelven ezt úgy mondják, hogy elrontotta az entrée-ját...

Téged és tisztességesen nevelkedett környezetedet pedig, természetesen, megkövetem az általánosítás miatt. De az összképet illetően nem hiszem, hogy nagyot tévedtem volna. Számomra nem vígasztaló még az sem, hogy más iskolákban még rosszabb volt esetleg a helyzet. Már a mi időnkben is közös kerítése volt a suli udvarának az eü. szakközéppel, és láthattunk-tapasztaltunk ezt-azt odaátról...
Mégis, nem ártana elgondolkodni azon, hogy az Apáczai, a Radnóti, a Fazekas vajon miért maradt meg a régi nívón, és a Trefort miért nem? Vagy ezt is vitatod?

Előzmény: Holdkő (2224)