Sophia_ Creative Commons License 2003.05.13 0 0 topiknyitó
Hogyan lehet, hogy ezt a nevet hazánkban még oly kevesen ismerik, ha mindaz igaz róla, amit egy szórólapon olvastam?
Csak néhány töredék az életéről és munkásságáról:

A világszerte elismert orvos, filozófus, tanár, őstörténész, régész, nyelvész, pszichológus és természetgyógyász, felfedező és világutazó protestáns székely apától és katolikus francia anyától származott. Elismert nyelvtudósa az arámi, szankszrit, görög és latin nyelveknek. Bejutott a Vatikán levéltárába, ahol az egyik szigorúan őrzött katakombában rábukkant a számára oly sorsdöntő esszénus ősiratokra. (Tudom, hogy az esszénus topic-ban már felmerült a neve, de úgy gondolom, a munkássága sokkal szélesebb körű, és én most erről szeretnék eszmét cserélni.)
Az esszénus könyvek mellett még néhány cím: Zarathusztra Zend Avesztája, Karma jóga, Az élő Buddha, Az Asa művészete, Ökológiai egészségkert…
Életműve magában foglalja az ősi tudás tanítását, és gyakorlati megvalósítását egyaránt. Utóbbira lehet példa a polinéziai leprások esszénus gyógyítása.

Tehát még egyszer: az alapvető kérdésem az, hogy ha mindez igaz, ami ide le van írva, akkor hogy lehet ez a név ennyire ismeretlen nálunk?