csinnnKA Creative Commons License 2003.05.09 0 0 150
A közelben lakhatnak, mert nagyon sokat vannak nálam, és tök jópofa volt, amikor ketten is átjártak (szerintem egy pár lehetett), de mostanság, már vagy két hete inkább csak az egyikük húzkodja ki kertem földigilisztáit. (Most meg különösen könnyű dolguk van, mert a gyomtalanítás végső fázisaként több helyen kiszedtem a gyomot és földdel elkevert fűmagot vetettem... hát mit mondjak, kész svédasztal neki.)

Lehet, hogy érdemes volt télen madáretetőt csinálni?!

A 4 év alatt, amióta itt lakunk, sosem volt ennyi madarunk, mint idén. Késő délután, amikor kiülök a teraszra a hintaágyba, vagy csak a terasz széléről locsolom a füvet... elnézegetem őket, amint a kerítés vagy a nád tetején énekelnek-csipognak-bohóckodnak... egyre közelebb merészkednek hozzám... vagy pedig a nagy vadászatukat a jó kis kövér husiér. A húsvét utáni héten egyszer láttam, hogy -sejtelmem sincs, honnan- akkora pondrót kerített magának valahonnan (ez a fotón is látható -szerintem- hím), valami nagy fehér gusztustalan pajor vagy ilyesmi lehetett, ő meg boldogan vitte a csőrében! :-)
A tojók költenek már ilyenkor?!

Előzmény: JFEry (149)