Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.27 0 0 464
Egyetértek veled és tovább is vinném a gondolatsort.

Amikor például egy egyház összefonódik az állami hatalommal és minden propaganda és hatalmi eszközzel cikizik azokat, akik másként gondolkoznak, akkor az fusztrációt, vagy társadalmi ellenállást okozhat a másként gondolkozókban. Sokan persze, akik el karják kerülni a fusztrációt inkább beállnak a sorba. Tehát beállnak a központilag megadott ideológiai szélirányba.

Ha társadalmi változás történik és például egy kommunista diktatura kerül hatalomra és egy ateista világfelfogás fonódik össze az államhatalommal, akkor az bizonyos egyházak tanaival egyetértőkben okoz fusztrációt. Akik ezeket a fusztrációkat el akarják kerülni, beállnak a központilag megadott ideológiai szélirányba.

Ezért láthatjuk azt, ami annyira jellemző, hogy menniy egyházi emberből lett, szélsőséges kommunnista, vagy kommunistából szélsőséges egyházi ember. Egyszerűen csak el akarták kerülni a fusztrálódást.

Tehát éppen ezért lenne fontos, hogy legalább a köztévékben ne lehessen egyik, vagy másik ideológiát sem reklámozni. Pláne ne olyan felhangokkal, hogy az az igazi.

Előzmény: tcs (462)