Elm Creative Commons License 2003.04.15 0 0 223
1. befizetett torlesztoreszletek 40%, de max. 240e huf, de max. a befizetett adod(adotok tobb ados eseten, megoszthatjak). Minden lakascelu hitel utani fizeteshez jar.

2. Nem, csak koztisztviseloi hitel van, de termeszeetesen szo sincs fedezetnelkuli hitelrol, pont ellenkezoleg, ha megvan a fedezet, akkor ONERO nelkul vehetnek fel hitelt, az onero reszet allambacsi garantalja helyettuk a banknak.

3. Fegyveres testueletek tagjaira akarjak kiterjeszteni ha jol hallottam, kozalkalmazottakrol nincs szo. (nem is valoszinu, ok egy kicsit sokan vannak allambacsinak sajnos)

4. Passz, en nem vagyok egyik se, de volt aki vett fel ilyet itt, gondolom van erre kitetel a szerzodesben. Talan benne van, mint egy munkahelyi kolcsonnel, hogy X evig nem mondhatsz fel, vagy csak ugy, ha a kulonbozetet visszacsengeted (itt: onerot felmutatsz utolag, mert allambacsi leveszi rolad a kezet). De ezt csak gondolom, nem tudom.

5. Persze. Hivatalosan is. Illegalisnak sincsenek buktatio, csak legyel joban azokkal, akiknek kiadod... :-)

6. Ha nem is hulye, de nem lehet ra mit mondani. Van aki szivott az otpvel van aki nem. En az mkbval szivtam, masnak nem volt gondja vele. Es igy tovabb. Gondold vegig mit akarsz csinalni (epitkezni/venni, mennyi onero, mennyi hitel, mennyi szamlat tudsz felmutatni, stbstb), van egy csomo szempont ,aztan probalj meg korbejarni par bankot.

7. Hazasoknak vagy egyedulallo gyerekeseknek jar a kiegeszito kamattamogatasu hitel, csak epitkezeshez, vagy uj epitesu vasarlasahoz, ez alacsonyabb kamatozasu mint a jelzalog level tamogatasu.

8. Nem eleg azt mondani :-). Sok papirmunka, utanajaras, meg szerzodes kotese (de a hitel, meg minden mas is az), de igen, mindketto lehet, elobbinel 2 gyereket elore bevallalhatsz (1.6M huf), de az elsonek 3, a masodiknak 6 even belul meg kell szuletnie, kulonben vissza kell fizetni. Vagy ha van eleg sajat penzetek most, akkor nem keritek, es ha megszuletnek, akkor levonatjatok a hitelbol. Persze sok szigoru feltetele van a szocpolnak (lakastulajdon nem lehet, szobaszam, epitesi koltseg, stbstb).

9. A tamogatott hitelek kamatait az allam garantalja. Elvileg lehet, hogy megvaltoztatjak a torvenyt, de ennek 0,00% az eselye. A kamatlabak csokkennek, jon a zeu, meg minden, szoval kozel zero az eselye, hogy elofordulhatna ilyesmi (plane, hogy milyen tomegben vettek fel hiteleket az utobbi evekben).

Kicsit tajekozodhadtal volna, mielott kerdezel, de mind1, nezz szet a www.meh.hu-n az otthonteremtes link alatti dolgok kozott. Van GYIK, meg mindenfele letoltheto torveny, azokban benne van minden, csak at kell ragni parszor...

Es a www.extra.hu/hitelportal alatt is vannak hasznos dolgok.

Előzmény: RatKid (219)