jabuci Creative Commons License 2003.04.12 0 0 371
Szeretnek uj eletet lehelni a topic-ba :) Most ujra megneztem a trilogiat, s a 3. resz soran rengeteg hibat fedeztem fel, ezeket vennem itt sorra. Hat a legelso kerdes az valoban az, hogy hogyan kerult a arctamado a hajora. Szerintem az az elmelet kizarhato, hogy a kiralyno hozta magaval, elvegre leszakadt rola a petezacsko. Marad tehat Bishop. A filmben valoban nagyon szimpatikus volt, de tenyleg a Tarsasag kuldte, ok programoztak be, s valoszinuleg ugyanaz volt a legfobb feladata, mint Ash-e: hozzon vissza par idegent. A serult tengereszgyalogos eszmeletlen volt, tehat B. nyugodtan elmehetett nehany tojasert. De hogyan, s mikor? A tojasok csak a kiralyno mellett voltak, tehat ott kellett feltankolnia. Viszont a kiralyno szeme lattara lenyult 2 tojast? Mert szerintem ketto kellett: egy Ripley-ek, egy a kutyanak, szerintem egy arctamado nem tud ket petet lerakni (bar a konyveket nem olvastam). A kiralyno ezt nem hagyta volna, rakuldott volna par alient: Bishop rendezett egy jo kis verfurdot? Es mikor erkezett: Ripley elott vagy utan? Szerintem a kov. tortenhetett: Bishop talalt egy masik bejaratot a tojasok fele, s miutan a kiralyno uldozobe vette Ripley-t, lenyult ket tojast, gyorsan vissza az urhajoba, majd vissza a talalkozasi ponthoz. Ez igy szep es jo, DE! A tojasok miert nem nyiltak ki? Vki irta, hogy a tojasok csak elo organizmus jelenletere aktivalodnak. Viszont az elso reszben, amikor Kane vizsgalgatta a tojast, jol lathato modon volt rajta nehany erzekelo tuske, s miutan ezekhez hozzaert, akkor eledt fel a tojas. Tahat Bishop erintesere is ki kellett volna bujniuk a kicsiknek. Vagyis a tojasok felkerulsesere NINCS normalis magyarazat => a 3. epizodtol kezdve nincs ertelme a folytatasnak.
Viszont: egy tojas mindenkeppen felkerult a hajora. Ez a film legeslegvegen egyertelmuve valik: en DVD-n neztem, s miutan mar eltunt az osszes szereplo neve, a legvegen, mikor mar sotet a kep hallhato, amint egy tojas kinyilik!!! Vagyis mar 1986-ban egyertemu volt, hogy lesz folytatas, de a kerdes tovabbra is nyitott: hogy a francba kerult fel az a tojas?
Előzmény: aliens.scifi.hu (366)